Nie da się ukryć, że kiedy kobieta dowiaduje się, że jej partner lub mąż znalazł sobie drugą kobietę, jest to dla niej ogromnym ciosem. W takiej chwili myślimy wyłącznie o sobie i stawiamy siebie w miejscu osoby poszkodowanej. Niemniej jednak warto zdać sobie sprawę, że kobieta, która uwikłała się w relację z "zajętym" mężczyzną również nie ma łatwo i przeżywa swoje własne dramaty. Oczywiście zdrada ogromnie boli i ciężko w takiej chwili myśleć o tym, jak czuje się kochanka naszego partnera. Poznaj 5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o kochankach!

1. Nigdy nie planowała być kochanką

Małym dziewczynkom nigdy nie przyjdzie na myśl, że jak będą dorosłe, chcą zostać „tą drugą”. Niemniej jednak okoliczności i złe decyzje w życiu dorosłego człowieka mogą prowadzić do romansów i tak się po prostu dzieje.

Żadna kobieta nie chce świadomie stracić zaufania innych, czy stracić przyjaciół z powodu romansu. Kochanki często są karmione pustymi obietnicami, które nie mają nic wspólnego z budowaniem wspólnej przyszłości. Warto również wspomnieć, że często kobiety, które stają się kochankami również mają swoje rodziny i mężów i tym samym ryzykują rozpad swojego małżeństwa wikłając się w romans.

2. Czuje się winna

Choć ciężko zdać sobie z tego sprawę, kiedy odkrywamy romans swojego partnera, to warto wziąć pod uwagę, że „ta druga” kobieta również ma poczucie winy, które często może ukrywać pod maską. O ile oczywiście nie jest socjopatką.

Codziennie przeżywa emocjonalne rozterki. Zmaga się ze smutkiem, a nawet poczuciem, że jest tą gorszą. Towarzyszy jej poczucie winy, kiedy kochanek postanawia na weekend zostawić rodzinę i spędzić z nią czas. Czuje się winna, kiedy w jej otoczeniu mówi się o zdradzie. Inaczej jest w wypadku, kiedy nie zdaje sobie sprawy z tego, że jej ukochany jest „zajęty”.

3. Wzbudzasz w niej zazdrość

Jeżeli kochanka zdaje sobie sprawę, że jej partner ma rodzinę lub żonę, to tak, jest o Ciebie zazdrosna. Dzieje się tak za każdym razem, kiedy mężczyzna po chwili spędzonej z nią wraca do domu, bo czeka tam na niego inna kobieta, a często także rodzina. Zdaje sobie sprawę, że jej kochanek ma inne życie, a ona jest tylko chwilową odskocznią.

Kiedy jest sama niemal cały czas rozmyśla o tym, co jej kochanek robi w domu z żoną i dziećmi oraz jak spędzają czas. Jest zazdrosna, że mężczyzna dzieli łóżko z żoną, że jej związek musi pozostać tajemnicą. Jak każda kobieta chce, aby mężczyzna był z niej dumny i chwalił się nią przed przyjaciółmi, jednak godząc się na taką rolę, musi zdać sobie sprawę, z tego, że będzie żyła w cieniu.

4. Ulokowała swoje uczucia w niewłaściwej osobie

W tym wypadku idealnie sprawdzi się powiedzenie, że miłość jest ślepa. Na początku kobieta, która uwikłała się w romans, będzie od siebie odrzucała złe myśli, jednak z czasem nie będzie mogła już temu zaprzeczyć. W końcu zda sobie sprawę z popełnionego błędu, jednak to uczucie będzie nie tylko wyzwalające, ale również przytłaczające.

5. Chce wierzyć, że jej związek ma przyszłość

Wiele kobiet wdających się w romans z żonatymi mężczyznami od początku wierzy, iż to właśnie dla nich kochanek zostawi żonę i rodzinę, a sami stworzą wszystko od początku. Niestety, ale często są to puste słowa, którymi mężczyźni karmią kobiety.

Ukochany powiedział, że jest nieszczęśliwy i chce odejść od żony? Być może jest to prawda, jednak w wielu przypadkach powyższe słowa nie mają pokrycia w czynach. Jeżeli w grę wchodzą dzieci, a mężczyzna zwyczajnie nie chce zostawiać żony i rodziny, to będzie swoją kochankę zwodził pięknymi obietnicami, które nie mają pokrycia z rzeczywistością.

Każda kobieta, która uwikła się w romans i jest zakochana będzie od siebie odrzucać myśl, że jej kochanek ostatecznie nie zostawi dla niej żony. Nim dojdzie do tego, że nie czeka na nią wspólna przyszłość z ukochanym mężczyzną może to trwać miesiącami, a nawet latami. Będzie go usprawiedliwiać i cierpliwe czekać, a to wszystko spowoduje, że już od samego początku znajduje się w trudnej sytuacji.

Udostępnij:

Sklep