Jak reaguje ciało kobiety na brak życia intymnego?

Współżycie seksualne jest bardzo ważnym elementem każdego związku. Nie od dziś wiadomo, że kiedy w relację wkrada się rutyna, a co za tym idzie zanika również sfera intymna między dwojgiem ludzi, w ciele kobiety zachodzi wiele zmian, które mają związek nie tylko ze zdrowiem, ale również odbija się to na innych dziedzinach życia. Zobacz, co dzieje się z ciałem kobiety, kiedy przestaje uprawiać seks.

Życie intymne odgrywa bardzo istotną rolę w każdym związku i nie warto temu zaprzeczać. Namiętność i sfera erotyki zbliża do siebie dwoje kochających się ludzi i powoduje, że związki są w stanie przetrwać. Niemniej jednak kiedy zaniedbujemy tę sferę naszego życiu, w ciele zachodzi wiele zmian, które nie da się ukryć, negatywnie wpływają na nasze zdrowie.

Brak współżycia seksualnego może powodować nie tylko kłopoty z pamięcią, czy pogorszenie się kondycji układu krążenia. Brak bliskości fizycznej może prowadzić również do różnorodnych infekcji, czy nawet problemów z utrzymaniem wagi. Poznaj 9 powodów, dla których warto być bardziej aktywną w łóżku.

Co dzieje się z ciałem kobiety, kiedy zaniedba życie intymne?

1. Według badań aż 37% kobiet, które zaniedbały swoje życie intymne odczuwa pobudzenie seksualne podczas snu (sny erotyczne).

2. Podwyższony poziom stresu-podczas zbliżenia ciało wydziela oksytocynę, czyli hormon, który powoduje wydzielanie endorfin, zwany też hormonem szczęścia.

3. Współżycie seksualne zwiększa funkcjonalność hipokampa, czyli części mózgu, która odpowiada za przenoszenie informacji z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej oraz orientacji przestrzennej. Tym samym brak seksu negatywnie wpływa na kobiecą pamięć.

4. Warto zdać sobie sprawę, że brak intymności pogarsza kondycję układu krążenia. Udowodniono, iż kobiety aktywne seksualnie rzadziej są narażone na zawał serca. Dwa stosunki w tygodniu zmniejszają ryzyko wystąpienia zawału aż o 45%.

5. Kobiety nieuprawiające miłości są bardziej narażone na infekcje. Podczas stosunku wytwarza się hormon DHEA, który korzystnie wpływa na układ odpornościowy,

6. Brak seksu oznacza mniejsze libido. Organizm zaczyna tłumić wydzielanie hormonów odpowiadających za bodźce seksualne i tym samym z biegiem czasu odczuwamy coraz mniejszą ochotę na współżycie z partnerem.

7. Brak współżycia może być także przyczyną powstawania przewlekłych stanów zapalnych, a także zakażeń grzybiczych i infekcji bakteryjnych dróg moczowo-płciowych.

8. Zanik współżycia powoduje problemy z osiągnięciem orgazmu. Niećwiczone mięśnie pochwy, jak każde inne w ciele człowieka nie pracują tak, jak należy. Tym samym im mniej współżyjemy, tym trudniej osiągnąć nam satysfakcję.

9. Brak seksu wiąże się również z kłopotami w utrzymaniu wagi. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna spala kalorie, a seks właśnie do niej zaliczamy. Podczas jednego stosunku możemy spalić aż 300 kcal.

Udostępnij: