Jesteś fanem serii „Zmierzch”? Stephenie Meyer zapowiada kolejne części!

Saga „Zmierzch” przed laty podbiła serca nastolatek na całym świecie. Czytelnicy z zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów i historię miłości wampira Edwarda i śmiertelniczki Belli. Po latach, autorka Stephenie Meyer zapowiada wielki powrót. Ogłosiła, że powstaną kolejne tomy bestsellerowej powieści!

  „Zmierzch” podbił serca czytelników na świecie

  Stephenie Meyer, młoda mama i żona mieszkająca w Connecticut, nie spodziewała się tego, że 2005 rok będzie dla niej przełomowy. To właśnie wtedy zyskała ogromną sławę dzięki publikacji książki „Zmierzch”. Historia miłości śmiertelniczki Belli Swan i wampira Edwarda Cullena zafascynowała czytelników na całym świecie, w tym także w Polsce.

  Gdy 3 lata później powstał film oparty na bestsellerowej powieści, mnóstwo osób oszalało na punkcie świata wampirów! Filmowy bohaterowie sagi, Kristen Stewart i Robert Pattinson stali się międzynarodowymi gwiazdami. Na podstawie kolejnych części sagi Stephenie Meyer: "Księżyc w nowiu", "Zaćmienie" i "Przed świtem", powstawały dalsze filmy, a popularność historii wciąż rosła.

  Poza sagą, Meyer wydała także książkę o wampirzej bohaterce Zaćmienia, Bree Tanner- "Drugie życie Bree Tanner". Z kolei w 2020 roku, po dekadzie od napisania ostatniej części, autorka zrobiła niespodziankę fanom i opublikowała „Słońce w mroku”, historię napisaną z perspektywy Edwarda.

  ZOBACZ TAKŻE: Komu sztuczna inteligencja zabierze pracę? Lista zagrożonych zawodów

  Jesteś fanem serii „Zmierzch”? Stephenie Meyer zapowiada kolejne części!

  Mamy dla dobrą wiadomość dla czytelników powieści Stephenie Meyer: to nie koniec! Autorka oficjalnie potwierdziła, że powstaną jeszcze dwa tomy sagi!

  „USA Today” donosi, że autorka ma już gotowy konspekt dwóch nowych tomów, a nawet napisała jeden rozdział powieści. Na razie nie wiadomo nic na temat ich fabuły, lecz jedno jest pewne: będzie to coś zupełnie nowego! Stephenie Meyer uchyla rąbka tajemnicy:

  Chcę napisać coś zupełnie nowego, wkroczyć na nieznaną mi jeszcze część literackiego terytorium. Największą radość w pisaniu daje mi samo tworzenie: nowego świata, nowych zasad w nim panujących, nowej mitologii. Tak, mitologia to w pewnym sensie zdecydowanie moja rzecz.

  Udostępnij: