Kiedy najczęściej kupujemy wakacje? Żeby zaoszczędzić, warto zrobić to w konkretnym terminie

Mało kto nie lubi wyjeżdżać na wakacje. Urlop jest doskonałym sposobem na poznawanie nowych miejsc i odpoczynek. Okazuje się, że Polacy najchętniej kupują wakacje w konkretnym terminie. Eksperci radzą, kiedy najlepiej to zrobić, aby zapłacić możliwie jak najmniej.

Wyjazdy wakacyjne są jednym z najbardziej popularnych sposobów spędzania czasu wolnego przez ludzi na całym świecie. Ludzie uwielbiają wyjeżdżać na urlopy, ponieważ jest to doskonała okazja do oderwania się od codziennych obowiązków, relaksu, poznawania nowych miejsc i doświadczania różnorodnych kultur.

Kiedy najczęściej kupuje się wakacje?

Z analizy portalu Wakacje.pl jasno wynika, że Polacy najchętniej rezerwują wakacje w niedziele. Wynika to z faktu, iż wtedy większość osób ma dzień wolny od pracy. To doskonały moment na przeglądanie ofert, które proponują biura podróży.

Wyjazd wakacyjny to dla wielu osób jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, które ma być wyjątkowe pod każdym względem. Dla jednych to ucieczka od codzienności, dla innych wytchnienie, a dla niektórych okazja do zdobycia nowych doświadczeń. A ponieważ to zawsze wyjątkowy czas, nie dziwi, że decyzję o tym, kiedy i dokąd pojechać, podejmujemy w szerszym gronie. Wolne dni takim analizom i zakupom bardzo sprzyjają, a szczególnie popularne pod tym względem są niedziele – mowi Katarzyna Walczak z portalu Wakacje.pl.

Poza tym, że dla wielu klientów, którzy zamawiają wakacje, jest to dzień wolny od pracy, mogą oni przeglądać oferty i decydować o destynacji swoich wyjazdów z rodziną. Według danych z badań, które zlecił portal, 64 proc. zamawiających osób, podejmuje decyzję wspólnie z partnerem/współmałżonkiem.

Kiedy zamówić tanie wakacje?

Nie da się ukryć, że wyjazd na wakacje zawsze wiąże się z wydatkami. Kiedy najlepiej zamawiać wakacje, aby wyjazdy były tanie? Wedlug ekspertów eSky.pl najlepiej rezerwować je z 2-3-miesięcznym wyprzedzeniem.

Ubiegły rok pokazał, że tzw. oferty last minute odchodzą w zapomnienie, a planowanie zarówno krótkich, jak i dłuższych urlopów, należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem, by zadbać o domowy budżet. Warto też przy rezerwacji zwrócić uwagę na oferty lotów z pobliskich lotnisk. Niekiedy lot np. do Francji z Katowic, zamiast Krakowa, może okazać się zdecydowanie bardziej atrakcyjny cenowo – twierdzi Deniz Rymkiewicz z eSky.pl.

Podobnego zdania jest także Marzena German z Wakacje.pl, która w rozmowie ze strefabiznesu.pl podkreśliła, dlaczego warto z wyprzedzeniem zamawiać wakacje. Jak twierdzi, rynek turystyczny w Europie rządzi się swoimi prawami.

Ostateczne ceny wycieczek zależą nie tylko od wielkości popytu czy popularności danego terminu w naszym kraju, ale też w innych, których mieszkańcy chętnie spędzają urlop za granicą. Przerwa szkolna w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, które są jednymi z największych rynków dla turystyki w Europie, tylko częściowo pokrywa się z wakacjami w Polsce. Kiedy terminy się nakładają – ceny rosną. Podobnie jest zimą. To właśnie dlatego w czasie ferii w popularnych regionach narciarskich w Alpach taniej było w styczniu niż w lutym. W drugim miesiącu roku na stoki pojechali także klienci z Niemiec, Austrii i Włoch – mówi

Zobacz także: Znaczące zmiany w Kodeksie pracy! Więcej wolnego dla pracowników!

źródło: strefabiznesu.pl

Udostępnij: