Polacy znaleźli sposób na tańszą Majówkę. Sprawdź, jak nie przepłacać

Wielkimi krokami zbliża się sezon Majówki w Polsce. Dla wielu rodaków to okazja do przedłużenia weekendu i przy okazji skorzystania z licznych atrakcji. Sporo osób w tym czasie wyjeżdża, korzystając z noclegów w hotelach czy pensjonatach, jednak jak powszechnie wiadomo, w okresie tym można zapłacić dużo więcej niż w innym terminie poza sezonem. Polacy znaleźli idealny sposób, aby nie przepłacać.

Majówka w Polsce

Ceny w hotelach w okresie Majówki w Polsce zwykle są wyższe. Przede wszystkim, majówka to popularny czas na wyjazdy turystyczne, zwłaszcza w kraju, gdzie wielu ludzi ma wolne od pracy przez długi weekend. Zwiększona liczba turystów oznacza większe zapotrzebowanie na noclegi, co z kolei prowadzi do wzrostu cen.

Właściciele hoteli czy pensjonatów zwykle podnoszą ceny za pobyt w okresie majówki, ponieważ jest to okres szczytowy w turystyce. Jest to dla nich idealna okazja do zwiększenia swoich dochodów. Warto również pamiętać, że dla wielu osób majówka to czas wolny od pracy, a to oznacza, że wiele z nich jedynie wtedy może zaplanować wyjazdy, co prowadzi do wzrostu popytu na noclegi i związany z tym wzrost cen.

W tym roku Majówka wypada wyjątkowo korzystnie. 1 i 3 maja, czyli dni ustawowo wolne od pracy, przypadają na poniedziałek i środę. Osoby, które wezmą urlop we wtorek, mogą liczyć już na pięć dni wolnego. Jeśli pokuszą się o wolne także w czwartek i piątek, cały urlop wydłużyć się może aż do 9 dni, czyli od 29 kwietnia do 7 maja.

Jak nie przepłacać w okresie Majówki?

Okazuje się, że wiele naszych rodaków znalazło idealny sposób na skorzystanie z tzw. Majówki. Podczas jednego z wydań „Wydarzeń” w rozmowie z reporterem przyznali, że często wolą wyjeżdżać tydzień przed lub po Majówce, gdyż wówczas jest dużo taniej.

Jak dodaje ekspert Marek Kamiński, według najnowszych danych w 2023 roku aż o 35% więcej Polaków w porównaniu do ubiegłego roku, zdecyduje się na zagraniczny wyjazd. Warto dodać, że nie jest to nic zaskakującego. Patrząc wyłącznie na koszty, w okresie Majówki można polecieć samolotem na urlop do jednego z popularnych kurortów np. w Egipcie, za podobne koszty, które w tym samym czasie wyda się za pobyt w hotelu w Polsce.

Zobacz także: 2 dni wolnego i do 1 tys. złotych rekompensaty! Nowe przywileje dla dawców krwi!

Udostępnij: