Skąd się wzięło słowo „Bambik”? Ekspert tłumaczy…

Określenie ”Ale z ciebie bambik” od pewnego czasu króluje w sieci. Co więcej, powstają już nawet piosenki z popularnym wersem. Językoznawca w rozmowie z jednym z portali wyjaśnił, jakie miał pierwsze skojarzenia, kiedy usłyszał słowo bambik.

Już nie tylko tzw. "młode pokolenie" posługuje się terminem „Bambik”. Głośny przykład, kiedy to media przytaczały to określenie, miało miejsce kilka dni temu, kiedy to Donald Tusk nazwał Mateusza Morawieckiego „bambikiem”. Lider PO zwrócił się do premiera RP słowami „Mateusz ale z Ciebie bambik” 18 maja, kiedy spotykając się z mieszkańcami Słupska, przypomniał o uroczystym otwarciu mostu przez premiera Mateusza Morawieckiego we wsi Tylmanowa w Małopolsce. Warto wspomnieć, że most był otwarty już pół roku wcześniej, jednak tuż przed jego „otwarciem” został tymczasowo zamknięty.

Skąd się wzięła nazwa ‘”bambik”?

Oczywiście słowo „bambik” nie wzięło się znikąd, a geneza popularności tego słowa wzięła się z gry Fortnite. Gracze popularnej wśród młodszego pokolenia gry posługują się walutą nazywaną V-dolcami.

Jak zdobyć V-dolce? Gracze mają dwie możliwości. Mogą je kupić za realne pieniądze, lub zdobywać walutę wypełniając coraz to kolejne misje. Jeśli są już posiadaczami wirtualnej waluty, wówczas mają możliwość nabycia skrzyń z łupami albo tzw. "skórek", którymi mogą okrywać swoją postać w grze.

Jeśli gracz nie posiada V-dolców, automatycznie nie ma żadnej ”skórki”, a gracze tacy właśnie określani są przez innych użytkowników bambikami.

Ekspert o nazwie „bambik”

Dr Rafał Zimny, językoznawca w rozmowie z Wirtualenmedia.pl ocenił, jakie miał pierwsze skojarzenia, gdy usłyszał zyskujące na coraz większej popularności słowo „bambik”.

Moje pierwsze skojarzenia są z jelonkiem Bambi i murzynkiem Bambo – wyjaśnił językoznawca

W tym miejscu warto też dodać, że na Tik Toku powstają coraz to nowsze virale z określeniem „ale z ciebie Bambik”, a furorę robi także piosenka „HA HA HA ALE Z CIEBIE BAMBIK”.

Posłuchajcie hitu, który podbija od kilku tygodni platformę You Tube:

Udostępnij: