Ksiądz wyjawił, jaki jest największy atut celibatu! "Jak to jaki?"

W erze mediów społecznościowych nie tylko celebryci i influencerzy zdobywają popularność, ale także duchowni, którzy starają się dotrzeć do wiernych w nowoczesny sposób. Jednym z takich duchownych jest ksiądz Sebastian Picur, który aktywnie prowadzi swój profil na TikToku, gdzie porusza różnorodne tematy, nie tylko związane z wiarą. Ostatnio wywołał salwy śmiechu swoją odpowiedzią na pytanie o atuty życia w celibacie.

Duchowieństwo coraz częściej dostrzega potencjał mediów społecznościowych jako narzędzia do komunikacji z wiernymi i szerzenia przesłań religijnych. Ksiądz Piotr Jaroszewski to kolejny przykład duchownego, który aktywnie prowadzi profil na TikToku, gdzie odpowiada na pytania internautów, głównie związane z wiarą, ale nie tylko. Śmiało wypowiada się także na kontrowersyjne tematy, takie jak chrzest dziecka poczętego metodą in-vitro.

Zobacz także: Ksiądz odmówił chrztu dziecka z in-vitro. Znany z Tik Toka duchowny-„Możemy odnieść się do rodziców"

Zalety celibatu? Ksiądz odpowiada

Także ksiądz Sebastian Picur jest jednym z najpopularniejszych duchownych na TikToku. Warto podkreślić, że jego profil śledzi już ponad 718 tysięcy internautów.

Dla wielu duchownych obecność w mediach społecznościowych to sposób na dotarcie do młodszych pokoleń, które często bardziej identyfikują się z cyfrowym światem niż tradycyjnymi formami komunikacji kościelnej. Dla wiernych z kolei jest to szansa na poznanie swoich duszpasterzy w bardziej osobisty sposób i uzyskanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące wiary.

Internauci często zalewają księdza różnorodnymi pytaniami, a to, o co zapytał niedawno jeden z internautów dotyczyło celibatu. Zaciekawiony obserwator wprost zapytał duchownego o to, jaka jest największa zaleta życia w celibacie, czyli dobrowolnego powstrzymania się od aktywności seksualnej

Nie sposób nie zgodzić się z tym, że ks. Picur w genialny sposób rozwiał ciekawość internauty. Jak przyznał duchowny, największą zaleta życia w celibacie jest…brak teściowej.

Jak to jaki? Brak teściowej – odpowiedział wyraźnie rozbawiony

Internauci wręcz pękali ze śmiechu. Pod nagraniem nie brakowało komentarzy, w których obserwatorzy gratulowali duchownemu poczucia humoru i dystansu.

To się ksiedziu udał żarcik

dobry argument

dobre!

Udostępnij: