Gdzie zrobić zakupy 11 listopada? Czy 12 listopada to niedziela handlowa?

Nadchodzący weekend zapowiadać się może nieco problematycznie dla wszystkich osób, które planowały zrobić zakupy. Dlaczego? Już 11 listopada obchodzić będziemy Święto Niepodległości, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Co to oznacza dla konsumentów? Czy sklepy 11 listopada będą zamknięte? Co z niedzielą 12 listopada?

Zakaz handlu 11 listopada

11 listopada to dzień ważny dla Polaków, a jednocześnie dzień ustawowo wolny od pracy. Z tej okazji w sobotę obowiązywać będzie zakaz handlu, zgodnie z przepisami regulującymi ograniczenia w handlu w niedziele i święta.

Warto zaznaczyć, że zakaz handlu w sobotę obejmuje nie tylko sklepy wielkopowierzchniowe, lecz także placówki, gdzie za ladą stają właściciele, ale są wyjątki m.in. placówki pocztowe, cukiernie, lodziarnie, stacje paliw płynnych, kwiaciarnie oraz kawiarnie.

Co jest czynne 11 listopada?

W dniu 11 listopada większkość sklepów będzie zamkniętych. Placówki, które nie podlegają zakazowi, czyli np placówki pocztowe, cukiernie, lodziarnie, stacje paliw płynnych, kwiaciarnie oraz kawiarnie tego dnia mogą być otwarte, co oznacza, że możliwe bedzie w nich zrobienie zakupow.

Czy niedziela 12 listopada jest handlowa?

Niestety dla osób, które planowały wpaść w wir zakupów w najbliższą niedzielę, mamy złą informację. Ograniczenia w handlu utrzymają się również 12 listopada.

Gdzie zatem można zrobić zakupy tego dnia? Czy wszystkie sklepy są zamknięte? Warto mieć świadomość, że popularne sieciówki takie jak Biedronka, Lidl, czy Carrefour będą zamknięte.

W sytuacji, gdy konieczne są zakupy, niektóre rzeczy kupić można na czynnych tego dnia stacjach paliw, małych sklepikach osiedlowych np. Żabkach.

Kiedy jeszcze są niedziele handlowe w 2023 roku?

Kolejne niedziele niehandlowe sprawiają, że zrobienie zakupów staje się wyzwaniem. Warto planować swoje zakupy z wyprzedzeniem.

Następna i ostatnia niedziela handlowa w tym roku kalendarzowym wypadnie dopiero 17 grudnia 2023 roku.

Zobacz także: Andrzejki 2023. Kiedy i jak obchodzimy wieczór wróżb i magii?

Udostępnij: