Negatywna energia w domu! Lepiej zrezygnuj z palenia tych świec

Świeczki, swoim ciepłem i blaskiem, potrafią stworzyć przytulną atmosferę w naszych domach, zwłaszcza podczas jesienno-zimowych wieczorów. Palenie świeczek to nie tylko praktyczne źródło światła, ale także forma relaksu i ucieczki od codziennego zgiełku. Nie mniej jednak trzeba uważać na przesądy związane z tym rytuałem. Czego dotyczą? Jak się ich wystrzegać?

Świece, od wieków znane i wykorzystywane do różnych form wróżb, ceremonii. Sprawiają, że w naszych domach robi się przytulniej w blasku ich płomieni. Czy mogą przynosić negatywną energię? O czym należy pamiętać zapalając je?

Wybór konkretnych świec

Zapalanie świec kojarzy nam się z wieloma symbolicznymi i pozytywnymi momentami. Mamy dostęp do wielu świec tych dekoracyjnych i zapachowych. Podczas ich używania trzeba pamiętać o jednej rzeczy. Istnieje przesąd, że świece mogą ściągać negatywną energię, złe moce a nawet duchy. Czego się wystrzegać?

Badacze symboliki świec zalecają unikanie sytuacji, gdzie jednocześnie palone są cztery świece. Najbezpieczniej jest wybierać nieparzystą ilość, ponieważ liczba cztery ma bardzo negatywne oddziaływanie. Wyjątkiem w tej sytuacji jest pora adwentu.

Symbolika czterech świec

W tradycji feng shui cztery świece to pechowe połączenie. Już stare wierzenia wschodnie mówiły o tym, że ta symbolika wiąże się z nieszczęściem, niepowodzeniami, złymi mocami a nawet ze śmiercią. Zapalenie czterech świec jednocześnie może ściągnąć złe duchy, które pozostaną z nami na długo.

Magia świec

Paląc świece w domu warto zastosować kilka ważnych rad, aby uniknąć ściągania nieprzyjaznych mocy. Zastosuj poniższe wskazówki:

  • zachowaj ostrożność i nie przewróć świec, zarówno zapalonych, jak i niepalonych

  • podczas wróżenia ze świecy zwracaj uwagę na jej płomień

  • nadpalaj świece zapachowe przed użyciem, mają właściwości pechowe

  • nie pal zniczy w domu

  • wykorzystuj potencjał świec opalizujących, świadomie wybieraj kolorystykę

Zastosuj wszystkie wskazówki, a unikniesz przyciągania negatywnej energii w swoim domu. Świadomie wybieraj liczbę świec, a ich odpalanie łącz z konkretną intencją.

Udostępnij: