Partner, który robi te 6 rzeczy, z pewnością nie jest dla ciebie odpowiedni!

Każde zachowanie ze strony partnera ma ogromny wpływa na związek. To samo tyczy się cech, które kryjemy w swoim sercu. Niektóre z nich stanowią bardzo dobrą pożywkę dla relacji, ale inne niestety ją niszczą. Które z cech i zachowań mężczyzny sprawiają, że nie stanowi on odpowiedniego dla ciebie partnera?

1. Szybko się poddają

Komplikacje w związku wymagają wspólnej pracy nad problemem. Jeśli uczucie jest prawdziwe i szczere, to obie strony dadzą z siebie wszystko, co tylko mogą, aby faktycznie wszystko wróciło na prawidłowe tory. Jeśli jednak partner szybko się poddaje, bez próby podjęcia starań, to jest to sygnał o jego nieszczerych uczuciach.

2. Budzi w tobie niepewność

Niepewność potrafi być bardzo toksyczna i mecząca. Sprawia, że nie tylko czujemy się niepewni co do związku, ale również do siebie samych. Zaczynamy wątpić w wiele kwestii, a to natomiast odbiera nam szczęście. Partner, który budzi w tobie niepewność, okazuje pewne sygnały braku szczerości. Jeśli uczucia z jego strony są szczere i autentyczne, to nigdy nie pozwoli na to, aby jego druga połówka poczuła się jedynie jako dekoracja w jego życiu.

3. Ignoruje twoje zmartwienia

W związku dochodzi do pewnych problemów, które wywołują w nas zmartwienia. Staramy się o tym rozmawiać i próbować znaleźć rozwiązanie. Liczymy na zrozumienie ze strony partnera i próbę podjęcia działania w kierunku lepszego jutra. Partner, który jednak ignoruje nasze zmartwienia jest tak naprawdę obojętny na inne nasze emocje. Sprawia to, że czujemy się niezrozumiali i pomijani.

4. Nie szanuje twojej prywatnej przestrzeni

Każdy potrzebuje chwili i miejsca dla siebie – bez względu na to, czy znajdujemy się w związku, czy też nie. Pobycie w samotności pozwala nam poukładać wiele myśli i nabrać pewnego dystansu oraz perspektywy. Partner, który nieustannie przekracza tę granicę prywatności, sprawia, że czujemy się osaczeni. Przestajemy mieć możliwość poukładania własnych myśli i emocji. Jeśli natomiast dochodzi do przeszukiwania wiadomości i mediów społecznościowych, to jest to sygnał o jego niepewnościach i zwątpieniach, które zrzuca na twoje barki.

5. Sprawia, że czujesz się bez żadnych wartości

W związku obie ze stron starają się, aby ich partner czuł się wartościowy. Takie działanie daje im nadzieje, motywacje i przekonuje do dalszego działania. Poczucie własnej wartości jest bardzo ważną kwestią dla każdego człowieka. Jeśli jednak partner wciąż sprawia, że nieustannie ono spada, to tak naprawdę wprowadza toksyczność do naszego życia. Odpowiedni partner nigdy nie sprawi, że ktoś przez niego może poczuć się bezwartościowy i niechciany.

6. Próbuje Cię zmienić

Niestety, zdarzają się taie sytuacje w związku, gdy partner nie do końca akceptuje nasze cechy. Co więcej, próbuje na siłę zmienić nasze przyzwyczajenia i wywiera nacisk starając się nas podporządkować. Oczywiście, związek to szuka kompromisów, jednak w momencie, gdy partner na siłę stara się wywrzeć na nas wpływ próbując zmienić wiele naszych cech to znak, że nie ejst to odpowiednia osoba dla nas. 

Udostępnij: