Jaka jest męska przyjaźń? Jak o nią dbać?

Przyjaźń między dwoma mężczyznami jest szczególnym rodzajem więzi. Rządzi się wieloma zasadami i regułami. Dowiedz się jak się manifestuje męska przyjaźń.

Kilka słów o przyjaźni

Przyjaźń to jedna z najważniejszych relacji jakie tworzymy w życiu. Ta trwała relacja oparta jest na zaufaniu, lojalności i wzajemnym zrozumieniu. Przyjaciel to osoba, której możemy powierzyć nasze tajemnice i troski, zawsze nas wesprze, pocieszy, pomoże i doradzi. Z przyjacielem odczuwasz głęboką więź, rozumiesz się bez słów i znasz go na wylot.

Jaka jest męska przyjaźń?

Wbrew pozorom nie tylko kobiety tworzą silne relacje. Choć przyjaźń między dwoma mężczyznami różni się od kobiecej relacji, to jest szczególnym i trwałym rodzajem więzi międzyludzkiej. Męska przyjaźń jest inna niż kobieca, nie opiera się na emocjach i nieustannych rozmowach, a na aktywnym działaniu, pomocy, zaufaniu, lojalności i honorze. To wspólne realizowanie pasji, aktywne spędzanie wolnego czasu (np. uprawianie sportu), męskie rozmowy, dzielenie się doświadczeniami, wsparcie w trudnych i kryzysowych sytuacjach.

Natura męskiej przyjaźni jest inna, sfera werbalna dla mężczyzn nie jest tak ważna, jak dla kobiet. Nie następuje u nich stała wymiana myśli i słów, nieustanne dzielenie się emocjami i uczuciami. Choć istnieją sprawy, o których chętniej rozmawiają z innymi mężczyznami, niż z własną partnerką, to mężczyźni komunikują się ze sobą w prosty sposób. Od razu mówią to co mają na myśli, rozmawiają ze sobą bezpośrednio i wprost. Nie owijają w bawełnę, nie liczą, że przyjaciel czegoś się domyśli i odgadnie ich intencje. Choć te relacje wydają się chłodniejsze, tak naprawdę mężczyźni potrafią porozumieć się bez słow. Znają się na wylot i doskonale się rozumieją, nadają na tych samych falach.

Jak dbać o męską przyjaźń?

Z wielu badań naukowych wynika, że każdy człowiek potrzebuje w życiu przyjaźni. Dzięki niej czuje się lepiej psychicznie oraz fizycznie. Dowiedz się, jak dbać o męską przyjaźń!

  • Wspieraj i pomagaj przyjacielowi w trudnych chwilach. Okaż mu, że może na Tobie polegać i liczyć na Ciebie w każdej sytuacji.
  • Dziel się z przyjacielem doświadczeniami i nie odmawiaj mu wsparcia.
  • Staraj się spędzać razem czas, zadbaj o tym, by regularnie się spotykać lub być w kontakcie.
  • Rozmawiajcie ze sobą szczerze, otwarcie i bezpośrednio. Nie miejcie przed sobą tajemnic i sekretów, nie okłamujcie się.

 

DZ

 

Udostępnij: