To potwierdzone naukowo, że mężczyźni bardziej dążą do związków niż kobiety. Na dodatek mogą gorzej radzić sobie z samotnością i odczuwają większą presję znalezienia partnerki. Zaskakujące? Dowiedz się więcej na ten temat!

Zaskakujące badania portalu eHarmony

Portal randkowy eHarmony przeprowadził ankietę, z której wynika, że aż 70% mężczyzn czuje silną presję znalezienia partnerki. Podczas gdy wśród kobiet, deklaruje to tylko 58%. Na dodatek mężczyźni gorzej radzą sobie z samotnością i nie potrafią odnaleźć się w roli singla.

Mężczyźni gorzej radzą sobie z samotnością

To może oznaczać, że mężczyźni gorzej radzą sobie byciem samemu. Po zakończeniu jednego związku, w kolejny wchodzą zdecydowanie szybciej niż kobiety.

Nie potrafią odpowiednio wykorzystać czasu bycia singlem. Doktor Linda Papadopoulos, psycholog z eHarmony wskazuje, że samotni mężczyźni nie umieją wykorzystać szans do lepszego poznania siebie, odkrycia swojego wnętrza i samorozwoju. Nie doceniają okresu pomiędzy związkami i nie potrafią wyciągnąć korzyści z bycia singlem. Z ankiety wynika, że 45% mężczyzn określiło samotność jako wadę bycia singlem. Natomiast aż 77% singli potwierdza, że często doświadcza samotności.

Część mężczyzn oczywiście docenia pozytywne strony bycia samemu. Należą do nich przede wszystkim większa ilość wolnego czasu, brak obowiązków, czas na hobby, niezobowiązujące spotkania z kobietami, czy jednorazowe przygody seksualne.

Odczuwają silną presję znalezienia partnerki

Jednak większość mężczyzn, zamiast skupić się na sobie i dać sobie czas na ochłonięcie, odczuwa silną presję. Przez to bez zastanowienia rzucają się w objęcia nowej partnerki, byleby tylko nie być samemu. 59% ankietowanych deklaruje, że woli być w związku z niewłaściwą osobą, niż samemu…

Samotność ma pewne zalety

Wbrew pozorom samotność może mieć pewne zalety. Nie zawsze bycie samotnym oznacza też bycie nieszczęśliwym. Bycie samu pomoże nam złapać chwilę oddechu. Pozwoli spojrzeć na pewne rzeczy z dystansu i zastanowić się nad tym, co naprawdę jest dla nas dobre. Dzięki niej skierujemy się ku swemu wnętrzu, lepiej poznamy siebie i swoje potrzeby. Odbudujemy pewność siebie i poczucie własnej wartości. Odzyskamy wewnętrzny spokój i harmonię, wyciszymy się i ukoimy nerwy. Niezależnie od Twojej płci, samotność może mieć na nas zbawienny wpływ, dlatego nie warto przed nią na siłę uciekać.

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img