Kiedy partner nie chce z nami rozmawiać, szczególnie jeśli w przeszłości nie miało to miejsca chcemy wiedzieć dlaczego, co jest nie tak. On milczy, wycofuje się, buduje dystans co wpływa na nasze poczucie bezpieczeństwa.

Znajomość swoich potrzeb, preferencji i oczekiwań jest wynikiem poznania się, natomiast ono jest możliwe dzięki rozmowie. Kobiety w zdecydowanej większości to robią, chcą i czują taką potrzebę.

Niestety zdecydowanie inaczej jest właśnie w przypadku mężczyzn; nie wszyscy, lecz wielu z nich nie czuje potrzeby rozmowy, bądź nie potrafi. Wobec tego skąd mamy wiedzieć, czego im trzeba?

Dlaczego on nie chce rozmawiać?

Przyczyn tego może być kilka. Być może potrzebuje więcej czasu, musi sobie coś poukładać w głowie, uznaje, że Ty mu nie pomożesz. Zachowanie dystansu przez partnera jest poniekąd jego systemem obronnym, kiedy nie czuje się pewny siebie lub traci grunt pod nogami.

Przyczyna może być też inna - niektórzy nie chcą zamartwiać bliskich swoimi problemami. Postanowili, że sami sobie poradzą. Jest podejrzewasz, że tak może być, warto zapewnić partnera że jesteś do jego dyspozycji, że możesz z nim porozmawiać i też tego chcesz. Należy przypomnieć, że nie na tym polega męskość, by radzić sobie ze wszystkim w pojedynkę.

Definicja związku mówi co innego, tak samo jak chęć jego podtrzymania. Jeszcze inną przyczyną może być kwestia charakteru. Szczególnie introwertycy preferują rozważania w myślach, radzenie sobie z problemami w świecie wewnętrznym, nie dopuszczając drugiej osoby.

Nawet jeśli ktoś nie ma osobowości introwertycznej, może nie mieć chęci rozmowy o czymś. Przykrą możliwością jest też wypalenie się związku. Jeśli on nie czuje tego co kiedyś, jeśli myśli nad rozstaniem to nie chce z Tobą rozmawiać. Tego w wielu przypadkach nie da się powstrzymać, jeśli ktoś podjął taką decyzję to często ją prędzej czy później wykona. Nie da się, ale też nie należy na siłę zatrzymywać drugiej osoby, bo prawdziwych uczuć nie da się zamaskować, nie da się oszukać samego siebie.

NB

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img