Jak mężczyźni wyrażają miłość bez słów? Zwróć uwagę na jego gesty!

Mężczyźni nie lubią mówić o miłości w sposób bezpośredni. Uczucia i zaangażowanie pokazują poprzez swoje zachowanie, gesty. Mają świadomość wielkiego znaczenia słów „Kocham Cię”. Mimo, że odczuwają miłość nie mówią o niej wprost. Jednak czasem gesty wyrażają więcej niż słowa.

  Mowa ciała mężczyzny to prawdziwa kopalnia informacji, z której można wydobyć cenne dla siebie wskazówki.

  Te zachowania mężczyzny mogą utwierdzić Cię, że Wasza relacja jest poważna:

  • Drobne gesty – zakochani mężczyźni dążą do skracania dystansu fizycznego. W dyskretny sposób dotykają kobiecych rąk czy włosów.
  • Prezenty – nie muszą być wartościowe. Ważne żeby były trafione. Oznacza to, że mężczyzna uważnie Cię słucha, zna Twoje upodobania i pragnienia. Może być to drobny podarunek ale przygotowany z dużą starannością i zaangażowaniem.
  • Dobry słuchacz – jeśli mężczyzna uważnie Cię słucha i wygląda na przejętego to dobry znak. Chce dowiedzieć się jak najwięcej. Nie musi zadawać wielu pytań aby okazać Ci zainteresowanie. Czasem wystarczy, że daje Ci swobodę wypowiedzi i zwierzeń. Mężczyźni liczą na osobiste zwierzenia ze strony kobiety, wierząc, że dopiero obopólne zaufanie cementuje prawdziwe związki.
  • Podobne zachowania- jeśli u swojego partnera zauważasz podobne zachowania do swoich znaczy to, że jesteście na etapie dopasowywania się. Wasze więzi zacieśniają się nawet jeśli chodzi o prozaiczne kwestie życia codziennego.
  • Dużo śmiechu – jeśli mężczyzna dużo się śmieje w Twoim towarzystwie. Rozśmieszają go nawet z błahostki wskazuje to na wysoki poziom ekscytacji.
  • Zaangażowanie – gdy mężczyzna angażuje się w prace domowe znaczy to, że traktuje waszą relacje poważnie. Okazuje dojrzałość. Ma świadomość, że relacje partnerskie nie opierają się tylko na uczuciach i przyjemnym spędzaniu chwil.
  • Dzwoni i pisze bez powodu – to znak, że Twój wybranek myśli o Tobie bardzo często. Bez powodu lub pod byle pretekstem nawiązuje kontakt telefoniczny.
  • Rezygnuje z ulubionych zajęć – jeśli mężczyzna potrafi odmówić sobie ulubionej czynności to znak, że jesteś na pierwszym miejscu. Bardzo ceni Twoje potrzeby.
  • Dba o wizerunek- mężczyźni często chcą przypodobać się kobiecie. Wybierają stylizacje oparte na guście partnerki, mimo że nie do końca dobrze się w nich czują.
  • Wspiera Cię w troskach – mężczyzna jest przy Tobie w trudnych chwilach, wspiera Cię, pomaga rozwiązywać problemy.
  • Przedstawia Cię rodzinie – dla wielu mężczyzn jest to chęć „pochwalenia” się swoim bliskim wartościową i ważną osobą w ich życiu.

   

  Życie pokazuje, że mężczyźni, którzy na co dzień są bezpośredni i konkretni - w relacjach z kobietami zachowują często ostrożność. Potrafią kryć swoje uczucia do czasu, aż będą przekonani, że mogą pozwolić sobie na większą otwartość.

  MP

  Udostępnij: