Jak rozpoznać toksycznego faceta? Związek z takim mężczyzną może Cię wyniszczyć

Związek z toksycznym mężczyzną może Cię wyniszczyć. Sprawdź sygnały, które mogą wskazywać na to, że masz do czynienia z właśnie taką osobą. Dzięki temu będziesz mogła wyjść z tej relacji i unikniesz cierpienia.

Jak rozpoznać toksycznego faceta?

Pojawia się i znika

Czasem jest dla Ciebie czarujący, słodki i kochany, a czasem zimny i niedostępny. Ma zmienne nastroje i humory, które mocno na Ciebie wpływają. Nie wiesz czego możesz się po nim spodziewać i jak zachowa się tym razem. Przez to stale jesteś poddenerwowana, niepewna i pełna wątpliwości.

Nie jesteś dla niego ważna

Partner nie liczy się z Twoimi uczuciami, emocjami i zdaniem. Jest zapatrzonym w siebie egoistą, który zawsze stawia siebie na pierwszym miejscu. W Waszym związku nie ma równowagi pomiędzy braniem i dawaniem. On myśli wyłącznie o sobie...

Nie wspiera Cię

Nie potrafi i nie chce udzielać wsparcia, pocieszać, ani doradzać. Uwielbia za to słuchać, gdy coś złego Ci się przytrafiło lub poszło nie po Twojej myśli. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wewnętrznie cieszą go Twoje niepowodzenia.

Zobacz także: 7 rzeczy, których silne kobiety nie będą tolerować w związku

Jest zazdrosny o innych

Jest zazdrosny o inne osoby w Twoim życiu. Traktuje ich jako potencjalnych wrogów i chce Cię do nich zniechęcić. Izoluje Cię i ogranicza Twoje kontakty z najbliższymi, ponieważ chce być najważniejszą częścią Twojego życia.

Jest wiecznie niezadowolony

Twój partner wciąż jest niezadowolony i na wszystko narzeka. Jego negatywne nastawienie do świata i ludzi może być zaraźliwe. Przez to sama czujesz się przygnębiona, smutna i osłabiona.

Krytykuje Cię i obraża

Pod pozorem szczerości i udzielania dobrych rad, stale Cię krytykuje, ocenia i obraża. Nie podoba mu się to, jaka jesteś i nie potrafi Cię w pełni zaakceptować. To prowadzi do tego, że chce Cię zmienić na siłę, nawet wbrew Twojej woli.

Nie akceptuje Cię i zmienia na siłę

On chcę Cię na siłę zmienić i sobie podporządkować. Zależy mu nad tym, żeby Cię kontrolować i mieć nad Tobą władzę. Nie liczy się z Tobą i tym, czego tak naprawdę chcesz.

Ogranicza Cię i kontroluje

Partner ogranicza Twoją wolność, niezależność i możliwość decydowania o sobie. Przez niego zaniedbujesz bliskich, swoje zajęcia i zainteresowania. Z biegiem czasu coraz bardziej uzależnia Cię od siebie.

Uzależnia od siebie i Tobą manipuluje

On wykorzystuje do własnych celów. Nie cofa się przed manipulacją i szantażem emocjonalnym. Ma nad Tobą coraz większą kontrolę, tak, że coraz bardziej mu się podporządkowujesz. W pewnym momencie okazuje się, że nie potrafisz sobie bez niego radzić i funkcjonować.

Wymaga za dużo

W toksycznym związku mężczyzna wciąż wymaga czegoś od swojej partnerki, nie dajac od siebie w zamian nic. 

Udostępnij: