Mężczyzna po przejściach nosi w sobie uraz do kobiet, stracił do nich zaufanie i trudno mu się ponownie otworzyć. Pragnie ciepła i bliskości ale boi się, że znów zostanie zraniony. Czy można stworzyć z nim udany i szczęśliwy związek? Tak, ale tylko pod pewnymi warunkami!

Jaki jest mężczyzna po przejściach?

Mężczyzna po przejściach, czyli facet z odzysku to ktoś, kto został porzucony przez swoją partnerkę albo sam od niej odszedł. Może mieć problem z tym, żeby uczyć się na swoich błędach. Uważa, że „to ona była zła” i przez nią rozpadła się relacja. Nie bierze odpowiedzialności za rozpad poprzedniego związku, stawia się w roli ofiary, nawet jeśli to nie on został porzucony, a kogoś porzucił.

Jest sam, czuje się skrzywdzony i nosi w sobie silny uraz. Jest zły na kobiety, spodziewa się po nich najgorszego i nie chce się ponownie wiązać. Jest w nim niechęć do płci przeciwnej i mocne postanowienie: nigdy więcej! Przez to może się mścić, odreagowywać i źle traktować kobiety- na przykład nie angażując się w żadne relacje, a jedynie wchodząc w przygody na jedną noc.

Może być też zupełnie inaczej- facet z odzysku nosi w sobie ogromną potrzebę miłości, lecz boi się, że zostanie ponownie zraniony i porzucony. Jednak szuka wybawczyni, która go uratuje i się nim zaopiekuje. Dzięki niej znów poczuje się ważny, potrzebny i kochany. Przez to nieświadomie może wchodzić w stare schematy i powielać dawne błędy. Przez to kolejny raz zostanie zraniony i nigdy nie przestanie cierpieć…

Czy z mężczyzną po przejściach można stworzyć szczęśliwy związek?

Wiele kobiet zastanawia się, czy można stworzyć z nim udany i szczęśliwy związek. Tak, ale tylko pod pewnymi warunkami. To nie one powinny uratować mężczyznę- on sam musi to zrobić!

Przede wszystkim musi zaakceptować, to kim jest, być tolerancyjnym wobec swoich słabości, nie skupiać się na porażkach i przestać być dla siebie zbyt surowym. Tylko akceptacja i pokochanie siebie sprawi, że zacznie budować zdrowe relacje z kobietami.

W pierwszej kolejności mężczyzna musi wyjść ze starego schematu i przestać powtarzać swoje błędy. Nie chodzi o to, że ma się zmieniać, ale powinien nauczyć się inaczej postępować. Pomoże mu zwrócenie uwagi na to, jaki typ kobiet wybiera i zastanowienie się nad tym dlaczego stale angażuje się w podobne relacje.

Musi nauczyć się, że w związku nie warto stosować gierek, manipulacji, robić awantur, porzucać i wracać. W stworzeniu dobrej relacji pomogą mu za to rozmowy, budowanie więzi, wsparcie, zaufanie i po prostu bycie sobą.

Udostępnij:

Sklep