6 powodów, dla których facet nie zostawi żony dla kochanki

Nie od dziś wiadomo, że wielu żonatych mężczyzn jest w stanie wieść podwójne życie. Temat może oczywiście tyczyć się również mężatek, jednak z reguły to faceci są w stanie żyć na dwa fronty. Dla niektórych takie życie jest nie do pomyślenia, dlatego nasuwa się pytanie- „po co?” Dlaczego mężczyźni mają kochanki, jednak wcale nie chcą odchodzić od swoich żon? Znamy 6 powodów, dla których facet nie zostawi małżonki dla kobiety, z którą ma romans!

Kocha żonę

Jednym z najczęstszych powodów, dla których mężczyźni nadal tkwią w małżeństwach jest… miłość do żony. Absurdalne? Wcale nie, gdyż wielu facetów przyznaje, że jest w stanie kochać i zdradzać. Co więcej są również tacy, którzy są przekonani, że kochają zarówno swoją żonę, jak i kochankę i taki układ im odpowiada.

Nie chce stracić dzieci

Jedną z obaw w niektórych przypadkach jest utrata dzieci. Wielu mężczyzn boi się, że gdy potomstwo dowie się o zdradzie, to odwróci się od swojego ojca. W przypadku, gdy dzieci są małe, możliwym jest buntowanie ich przeciwko tacie przez zdradzoną mamę.  

Boi się zmian

Wybór kochanki wiąże się z wyprowadzką i całkowitą zmianą swojego dotychczasowego życia. Dlatego niewielu mężczyzn podejmuje takie ryzyko tym bardziej, że tak naprawdę nie wie, co czeka go w nowym związku.  

ZOBACZ TAKŻE: Gdy kochanka już mu się znudziła, chciał do mnie wrócić

Zdrada jest odskocznią

Mężczyźni często zdradzają w momencie, gdy mają problemy. Mogą one dotyczyć pracy, finansów bądź małżeństwa. Tak naprawdę facet wcale nie ma zamiaru zostawiać swojej żony, a romans z kochanka jest swego rodzaju terapią.

Boi się opinii innych

Zostawienie rodziny dla kochanki postrzegane jest w społeczeństwie bardzo negatywnie. Mężczyźni boją się opinii innych, szczególnie przyjaciół, którzy z cała pewnością staną po stronie zdradzonej żony.

Boi się konsekwencji finansowych

W przypadku rozwodu i udowodnieniu winy mężczyzny, który zdradził swoją żonę, sąd może przyznać większe korzyści majątkowe kobiecie i dzieciom. Faceci często obawiają się, że w takim przypadku pogorszy się ich komfort finansowy.

Udostępnij: