Każdy ma własną wizję idealnego związku, ale na pewno każdy widzi w nim zaufanie, szacunek i wspieranie się nawzajem. Wszędzie istnieją granice, których nie należy przekraczać, aby pozostać w szczęśliwym związku.

1. Podejrzewanie o zdradę

Ciągle masz wrażenie, że druga osoba ciebie oszukuje, ale tak naprawdę nigdy nie dała ci prawdziwych powodów do obaw. Pomyśl, skąd mogą brać się takie podejrzenia? Możliwe, że jest to spowodowane twoimi poprzednimi związkami. Brak zaufania i ciągłe oskarżanie bardzo szybko może zakończyć związek.

2. Manipulacja

Nie jest ważne, które z was wykorzystuje tę metodę. Manipulacja w związku czerpie siłę z miłości. Uniemożliwia to dokonywanie własnych, świadomych decyzji, a przede wszystkim jest oznaką braku szacunku do drugiej osoby.

3. Ignorowanie potrzeb

Obojętność w stosunku do drugiej osoby potrafi wyrządzić wiele bólu. Osoba ta czuje się niepotrzebna i bez znaczenia. Szczególnie w momentach, kiedy chodzi o ważne decyzje.

4. Kontrolowanie

Każdy powinien szanować sferę prywatną innych. Jeśli dochodzi do milion pytań po wyjściu na kawę ze znajomymi, to ma to związek z chęcią posiadania partnera. Chorobliwe kontrolowanie jest tym samym co chorobliwa zazdrość, a każdy wie, że zazdrość potrafi zniszczyć związek.

5. Wrogość

Może być to ukazywane poprzez ciągłe krytykowanie drugiej osoby lub nie docenianie jej starań. W każdym razie, kiedy zachowania drugiej osoby sprawiają, że aż nie możesz jej znieść, to może lepiej zastanowić się czy ten związek ma jakiś sens?

6. Ośmieszanie

Takie zachowanie występuje w różnych aspektach życia. Może to być wyśmiewanie twojego wyglądu, zachowań czy różnego rodzaju zdolności. Pewne jest, że w zdrowym i udanym związku takie wyśmiewanie nie ma miejsca.

______________

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu: https://sklep.cytaty.pl/

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img