Poznałaś nową osobę, a Twoje serce bije mocniej na jej widok? Masz motylki w brzuchu i ciągle o niej myślisz? Wszystko wskazuje na to, że się zakochałaś! Dowiedz się, jak rozpoznać pierwsze oznaki zakochania i jakie sygnały o tym świadczą.

Pierwsze oznaki zakochania - te sygnały o tym świadczą:

Gdy jesteśmy zakochani, nasze hormony zaczynają szaleć, a my czujemy się tak, jakbyśmy byli odurzenia, a nawet… przeziębieni. Fizyczne objawy zakochanie nie różnią się za bardzo zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Są to:

  • uczucie „motyli w brzuchu”,
  • rozszerzone źrenice,
  • przyspieszone bicie serca,
  • przyspieszony oddech,
  • suchość w ustach i brak apetytu,
  • wypieki i podwyższona temperatura ciała,
  • spocone dłonie,
  • częste zamyślenie, problemy z koncentracją.

 

Widoczne objawy zakochania u kobiety

Gdy kobieta jest zakochana, okazuje zainteresowanie swojemu wybrankowi. Często się uśmiecha i nawiązuje kontakt wzrokowy. Wykonuje charakterystyczne gesty: bawi się włosami, dotyka twarzy, szyi i karku, oblizuje i przygryza usta. Skraca dystans fizyczny, zbliża się i mimochodem dotyka wybranka.

Jak poznać, że ona się zakochała?

Zakochana kobieta chce z tobą często przebywać i tęskni, gdy nie ma Cię blisko. Chce spędzać wspólnie jak najwięcej czasu, inicjuje spotkania, wymyśla różne aktywności. Podczas rozmów zadaje dużo pytań i słucha z zainteresowaniem. Chce Cię jak najlepiej poznać i wszystkiego się o Tobie dowiedzieć. Interesuje ją Twoje życie, zainteresowania, pasje. Chce poznać Twoje otoczenie, przyjaciół i bliskich. Może się zdarzyć, że jednego dnia Cię do siebie przyciąga, a drugiego odpycha. Chce wzbudzić tym Twoje zainteresowanie i wzajemność uczuć.

Widoczne objawy zakochania u mężczyzny

Zakochany mężczyzna stara się skrócić fizyczny dystans. Chce bliskości, ale jednocześnie się denerwuje. Podczas rozmowy, zwraca się ciałem w Twoim kierunku i spogląda na Ciebie częściej, niż na inne osoby. Jego wzrok na Tobie błądzi, uważnie Cię obserwuje. Szuka pretekstu, by Cię dotknąć, łaskocze Cię, kładzie dłoń na plecach, poklepuje, przytula Cię.

Jak poznać, że on się zakochał?

Chce spędzać z Tobą jak najwięcej czasu, inicjuje rozmowy, proponuje wspólne wyjścia i aktywności. Dąży do kontaktu, codziennie dzwoni, wysyła wiadomości. Chce wiedzieć, co się u Ciebie dzieje. Jest z Tobą szczery, zwierza się i opowiada o sobie. Uważnie Cię słucha i jest zainteresowany tym, co mówisz. Chce żebyś poznała jego znajomych, przyjaciół i rodzinę. Pragnie Cię wprowadzić w swój świat i pochwalić się Tobą przed bliskimi. Chce żebyś się dobrze czuła w jego towarzystwie, jest opiekuńczy, czuły i szarmancki. Stara się być jak najlepszą wersją siebie, abyś go podziwiała i była z niego dumna. Jest zazdrosny o innych mężczyzn w Twoim towarzystwie, może być zaborczy i mieć ochotę na to, by nieco Cię kontrolować.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img