Czy jesteście sobie przeznaczeni. Skąd nabrać tej pewności?

Jeśli uważacie, że tworzycie zgrany duet, dogadujecie się i kochacie do dobry znak. Czy jednak jest to miłość na całe życie? Czy jesteście sobie przeznaczeni. Skąd nabrać tej pewności? Zwróćcie uwagę na swoje zachowania i uczucia. Pomoże Wam to w odpowiedzi na nurtujące pytania…

Aktywne flirtowanie

Każdy związek rozpoczyna się od wzajemnej fascynacji. Często ma ono podłoże seksualne. Zdarza się, że po kilku miesiącach pożądanie wygasa i do związku wkrada się rutyna. Jeśli nadal nie nudzicie się sobą to dobry znak.

Rozmowa i relacje przyjacielskie

Warunkiem udanej, długoterminowej relacji jest rozmowa i komunikacja w związku. Jeśli masz problem i pierwszą osobą, do której dzwonisz po radę jest Twój partner/partnerka to znak, że macie w sobie wzajemne oparcie. To z tą osobą chcesz dzielić smutki, wiesz jak pocieszać i wspierać w trudnych chwilach. Możecie na sobie polegać.

Naturalność

Początkowa faza związku często opiera się na maskowaniu pewnych cech osobowościowych. Chcemy pokazać drugiej osobie tylko atrakcyjne cechy charakteru. Pamiętajmy jednak, że akceptacja musi dotyczyć jednak całokształtu naszej osoby. Partnerzy akceptują swoje zalety i wady. Gdy niczego nie udajesz przed partnerem/partnerką to znak, że jesteście na dobrej drodze.

Humor i rozrywka

Ważne jest podobne poczucie humoru. Partnerzy czują się przy sobie swobodnie. Jest dużo pozytywnej energii. Śmiech pozwala na rozładowywanie ewentualnych napięć. Ważnym elementem jest upodobanie partnerów do wspólnej rozrywki.

Chęć zmian

Nie ma osób idealnych. Partnerzy powinni akceptować swoje wady. Należy jednak pracować nad swoim charakterem aby funkcjonowanie w związku było bardziej owocne. Nasze zachowania czy przyzwyczajenia nie powinny stanowić dużego dyskomfortu dla bliskiej osoby.

Wolna przestrzeń

Istotnym elementem w związku jest wzajemne przyzwolenie na osobistą, indywidualną przestrzeń. Może być to jakaś pasja lub rozrywka ze znajomymi. Nie bądźcie wobec siebie zaborczy. Bazujcie na zaufaniu.

Patrzenie w jednym kierunku

Ważną kwestią jest rozmowa i planowanie wspólnej przyszłości. Jeśli macie podobne wizje na wspólne życie to pozytywny znak. Wasze oczekiwania są spójne.

Pamiętajmy, że uczucie trzeba stale pielęgnować. Podsycać jego ogień aby z biegiem czasu nie zgasł. Wspólnie spędzany czas w długoletnim związku powinien cieszyć a nie nudzić.

MP

Udostępnij: