Co sprawia, że on się w Tobie zakochuje? Co wpływa na to, że druga osoba uważa Cię za atrakcyjną? Istnieje kilka typów przyciągania, które opierają się na różnych czynnikach. Poznaj je!

Co sprawia, że druga osoba się w Tobie zakochuje? 

Istnieje kilka rodzajów przyciągania między ludźmi. Każdy z nich opiera się na innych czynnikach i to one sprawiają, że skupiamy zainteresowanie drugiej osoby. Podpowiadamy, co sprawia, że druga osoba się w Tobie zakochuje! Czy może chcesz dowiedzieć się kto zakochuje się szybciej? Nie jest to takie oczywiste.

Atrakcyjność romantyczna

To uczucie, które rozkwita na początku związku i kojarzy się z pierwszym zauroczeniem. Towarzyszą mu silne emocje i gwałtowne przyciąganie. Zazwyczaj jest krótkotrwałe i nie musi być podstawą długotrwałego związku, ale z pewnością może pomóc w jego utrzymaniu.

Atrakcyjność fizyczna

Ten rodzaj przyciągania związany jest z naszym wyglądem i fizycznymi cechami. Naszą uwagę może przykuwać także czyjś uśmiech, spojrzenie, sposób poruszania się, czy głos. Tak atrakcyjność pojawia się na początku znajomości i w dużej mierze decyduje o jej dalszym rozwoju.

Atrakcyjność seksualna

Atrakcyjność seksualna to natychmiastowy i bardzo silny rodzaj przyciągania. To tak zwana chemia między dwojgiem ludzi: namiętność, pasja i pożądanie. To uczucie prowadzi do utraty kontroli i szaleństwa zmysłów. Kojarzy się z fizycznym pożądaniem i cielesnym pragnieniem. To potężny ogień, który może bardzo szybko zgasnąć i nie wystarczy, by utrzymać długotrwały związek.

Atrakcyjność emocjonalna

Powstaje ona wraz z nawiązaniem głębokiej więzi emocjonalnej między dwojgiem ludzi. Obecna w związkach o długim stażu i może być podstawą silnej i trwałej relacji. To stabilne, trwałe i silne uczucie, oparte na poczuciu bezpieczeństwa, zaufaniu, zaangażowaniu i chęci bycia ze sobą na dobre i na złe.

Atrakcyjność intelektualna

Taki rodzaj przyciągania jest bardzo ważny w związku. To dopasowanie pod względem sposobu, w jaki postrzegamy świat, naszych przekonać oraz wartości, którymi kierujemy się w życiu. Atrakcyjność intelektualna prowadzi do powstania głębokiej i trwałej więzi między dwojgiem ludzi.

Udostępnij:


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img