Przebywanie z osobą, którą się uwielbia, jest wspaniałe i przynosi dużo radości oraz pozytywnej energii do naszego życia. Związane są z tym jeszcze inne, nie mniej istotne pozytywy. Czasami też istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia gorszego okresu w relacji oraz rozłąki. Miejscami pomaga ona jednak, uporządkować pewne sprawy. Zwróćmy więc uwagę na pytanie: dlaczego warto przeżyć krótką rozłąkę?

Rozłąka zbliża do siebie ludzi 

Wyobraźmy sobie taka sytaucję: jemy bardzo dużo słodyczy lub rzeczy, które uwielbiamy. Przez pewien czas się nie męczymy, ale po pewnym okresie mamy dosyć. Jednakże, kiedy po dłuższej przerwie wrócimy do spożywania przyjemnych posiłków, nagle odczujemy, że ta przerwa byłą konieczna, a przy okazji wzmocniła pociąg do czegoś. Tak samo jest właśnie z relacjami międzyludzkimi. Im dłużej czegoś nie mamy, tym mocniej za tym tęsknimy oraz tego pożądamy. To jest właśnie jeden z największych plusów rozłąki. 

Możliwość skupienia się na swoich sprawach 

Rozłąka daje także możliwość skupienia się na sobie, a zarazem na swoich sprawach, jakich nie mogliśmy spełnić przez różnorakie czynniki. Niezależnie czy chodzi o książke lub zaległe prace, zawsze damy radę uczynić coś więcej, odchodząc - odcinając się - od kogoś na krótki czas. 

Wzmocnienie silnej woli 

Rozłąka paradoksalnie pomaga w zwiększeniu silnej woli, która pomoże zachować wstrzemięźliwość w kontaktach z osobami, z którymi jesteśmy w jakiejkolwiek relacji, np. romantycznej. Nie będziemy, m.in. bez przerwy pisać, dzwonić, rozmawiać, komunikować się czy przeżywać wspólnych chwil. Czasami brzmi to brutalnie, lecz istotnie pomaga. Poza tym poprzez tę praktykę zyskamy szacunek drugiej osoby. 

B.J  

Udostępnij:

Sklep