Związek oparty o relację romantyczną to piękna rzecz. Niesamowity szok pozytywnych wrażeń oraz emocji wlewa się do serca, a zarazem wypełnia każdy dzień radością. Jest tylko jednak sprawa, o jakiej należy zawsze, bezwzględnie pamiętać! Zawsze i wszędzie należy być sobą - nigdy nikim innym.

Dlaczego trzeba być sobą?

Uznajmy, że przyszły partner bądź partnerka zakochuje się w jakiejś osobie. Oczywiście motywacje czy preferncje są różne, ale w kazdym razie taka emocja kierowana będzie do konkretnej persony z jej: charakterem, cechami, osobowością, zainteresowaniami, hobby itd. No i teraz rodzi się pytanie: czy warto udawać wtedy kogoś innego? Przecież druga połówka zakochała się w konkretnym typie osoby. Kiedy zaczniemy udawać kogoś innego albo wrócimy do swojej prawdziwej osobowoście, zwiazek szybko się wypali i zakończy w smutnych okolocznościach rozczarowania. Czy warto?

Nie korzystaj z pomocy innych 

Jeśli spotykasz nową osobę w swoim życiu, nigdy, ale to przenigdy nie proś kogoś o radę: w co sie ubrać, co odpisać, jak się zachować, co mówić. Przecież przyszły partner lub partnerka ma się zakochać w nas a nie naszych kolegach, którzy pomagali nam napisac do tego człowieka. Poza tym wyszło by na to, iż stworzono jakiegoś innego człowieka, który nie istnieje, co w konsekwencji doprowadzi do rozczarowań, smutku oraz depresji. To nie posiada sensu. 

Kieruj sie swoimi odczuciami 

Będąc z kimś i akceptując każdy jego ruch, nawet wbrew sobie, doprowadzić możesz do katastrofalnych konsekwencji - zniszczysz swoje życie. No bo tłumienie uczuć powoli zabija od środka, więc warto sobie wyobrazić, co sie stanie, gdy nagromadzą sie one w znacznej ilości - w końcu wybuchną, rozlecą się, jak domek z kart budowany latami. Czy naprawdę powinno się zatem wszystko w sobie dusić oraz zrezygniować z własnej osoby? - wydaje się, że nie. 

Zaskocz partnera samym sobą 

Odnosi się to do poprzedniego punktu, ale warto go rozszerzyć o kilka pozytywnych aspektów; przede wszystkim będąc sobą dajemy komuś poczucie, że naprawdę rozmawia z nami a nie z wyimaginowanym przyjacielem z dzieciństwa. Pomaga to zbudowac lepszą więź, która oparta jest na prawdzie - szczerości. 

Co należy więc z tym zrobić? 

- zabierz partnera w takie miejsce, jakie uwielbiasz i pokaż mu swoje życie od tej strony, od której naprawdę chcesz je pokazać; 

- zachowuj się tak, jakbyć to był ty i tylko ty, gdyż nikomu nie potrzeba wyimaginowanego kolegi w dorosłym życiu; 

- podejmuj decyzje sam, aby były one tylko i wyłącznie twoje; 

- stań się sobą w każdej sytaucji ora pokaż jak twoja osoba zachowałaby się w dane sytaucji. 

Możliwości jest wiele, ale wystarczy zwyczajnie się trochę postarać. 

B.J 

Udostępnij:

Sklep