Porywy serca nie są zarezerwowane wyłącznie dla młodych. Osoby w dojrzałym wieku także mogą odnaleźć miłość. Jak zakochać się po 40-tce? Wciel w życie te wskazówek i znajdź swoją drugą połówkę.

Jak zakochać się po 40-tce? 5 skutecznych sposobów!

Miłość może nam się przytrafić w każdym wieku. Podpowiadamy, jak ją znaleźć i jak zakochać się po 40-tce. Oto pięć skutecznych sposobów!

Szukaj z głową

Zacznij szukać z głową- nie rób tego w desperacji, z ciśnieniem i bez namysłu! Tak naprawdę prawdziwa miłość najczęściej przychodzi dopiero wtedy, gdy się jej nie szuka. Wrzuć na luz, inaczej potencjalny partner wyczuje Twoje napięcie i ciśnienie, i ucieknie, zanim dobrze się poznacie.

Otwórz się na innych

Wbrew pozorom, po 40-tce wciąż jeszcze można poznać kogoś interesującego. Jeśli tylko masz otwarty umysł, nie boisz się nowości i odrobiny ryzyka, jesteś pozytywnie nastawiony, to masz na to szansę.  Jeśli zamykasz się w sobie, izolujesz od innych, siedzisz na kanapie i czekasz na księcia z bajki… Niestety możesz się nie doczekać.

Pozbądź się uprzedzeń

Może być trudno, jeśli masz uprzedzenia wobec osób „z przeszłością”, np. po rozwodzie, czy z dziećmi. Jeśli nie chcesz się dla nikogo zmienić lub boisz się otworzyć, może być bardzo trudno znaleźć drugą połówkę.

Przestań skupiać się na negatywach

Przestań patrzeć na wszystko w czarnych barwach i skupiać się na wadach potencjalnych partnerów. Jeśli będziesz myśleć tylko o tym, że ktoś po raz kolejny Cię oszuka, skrzywdzi, porzuci, czy będzie chciał tylko wykorzystać, na pewno nie uda Ci się nikogo znaleźć. To sprawi, że nigdy nie spojrzysz obiektywnie na sytuację i nie dostrzeżesz, jaki naprawdę jest Twój wybranek.

Najpierw pokochaj siebie

To bardzo ważne, żeby najpierw pokochać siebie, zanim wejdziemy w relację z inną osobą. Miłość do samego siebie to klucz do akceptacji i zadbania o siebie, bez odczuwania przy tym poczucia winy. Wiąże się z szacunkiem do siebie, poczuciem własnej wartości, samoakceptacją i spełnieniem w wielu obszarach życia. Przede wszystkim miłość do siebie samego, to najlepsza droga do stworzenia udanej i szczęśliwej relacji z drugą osobą.

Udostępnij:

Sklep