Dlaczego warto zaakceptować trudną sytuację życiową?

Sytuacja życiowa, w której się znajdujesz praktycznie nigdy nie będzie idealna i taka, jaką sobie zaplanowałeś/aś. Zawsze jesteśmy otoczeni negatywnymi czynnikami, które wpływają na nas mocniej lub słabiej. Jak zaakceptować trudną sytuację?

Często człowiek przyjmuje rolę ofiary, kiedy nie potrafi poradzić sobie z sytuacją, w której się znajduje. Woli obwiniać innych i szukać wymówek oraz bez walki godzi się na taką sytuację. Nie zauważa, że ma wpływ na wszystko co go otacza i woli poddać się losowi. Wystarczy czasami spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy, aby dostrzec możliwości, które pomogą w poprawieniu sytuacji.

Nie zawsze mamy wpływ na rzeczy, które nas spotykają

Często buntujemy się przeciwko tym negatywnym czynnikom, które stają nam na drodze. Tylko zapomina się, że prędzej czy później i tak będziemy musieli stanąć z nimi do walki, a więc lepiej dla nas samych jest zaakceptowanie tego i w ten sposób zadbanie o własne zdrowie psychiczne. Im szybciej pozbędziemy się problemu, tym lepiej będziemy się czuli.

Cała twoja przeszłość jest dla ciebie lekcją

Negatywne momenty uczą nas najwięcej. Jeśli zaakceptujemy je, jako część naszego życia, wtedy spojrzymy na nie w pozytywny sposób. Sprawiają one, że stajemy się silniejsi, a to wpływa na nasz rozwój. Najważniejsze jest, aby się nie poddawać i z głową podniesioną do góry zmierzać ku swojemu celowi. Czekanie, aż coś samo minie nigdy nie będzie dobrym rozwiązaniem, a wręcz przeciwnie. Sytuacja ta może się pogorszyć.

Nigdy nie pozwól, aby twój umysł był poza kontrolą

Nie dopuszczaj do siebie negatywnych myśli, bo wtedy ciężej będzie osiągnąć swój cel. Pesymistyczne podejście zazwyczaj odbiera człowiekowi siłę i energię, która jest bardzo potrzebna w walce z przeszkodami, które nas ograniczają. Nie wszystko co ciebie spotyka było zaplanowane, ale przyjęcie tego jako coś zamierzonego sprawi, że zaczniesz dostrzegać rzeczy z zupełnie innej strony. Pozwoli to na nabranie pewnego dystansu.

+
Udostępnij: