Nowy rok to szansa na nowy, lepszy początek. W Sylwestra odgradzamy się od dotychczasowych niepowodzeń, zmarnowanych szans i wraz z nadejściem nowego roku składamy sobie obietnice. Niestety początkowy entuzjazm, zwykle szybko opada i trudno osiągnąć zamierzone cele. Dowiedz się, co pomoże Ci wytrwać w noworocznych postanowieniach.

Postanowienia noworoczne, czyli nowe życie od 1 stycznia

W nowym roku często przyrzekamy sobie, że dokonamy wielu zmian i przeprowadzimy prawdziwe rewolucje w swoim życiu. Jesteśmy optymistycznie nastawieni i z nadzieją patrzymy w przyszłość. Jednak bardzo szybko okazuje się, że to wcale nie jest takie łatwe i nie zawsze udaje nam się dotrzymać tych postanowień. Początkowy entuzjazm szybko opada i trudno nam osiągnąć zamierzone cele…

Trudno wytrwać w noworocznych postanowieniach

Ze statystyk wynika, że noworoczne postanowienia aż dla 77% Polaków są elementem co rocznej tradycji. Z kolei aż 92% z nich zapomina o ich realizacji jeszcze przed koniec pierwszego kwartału, zanim w ogóle uda się je osiągnąć.

Zdarza się, że zaczynamy od wywrócenia swojego życia go góry nogami, oddzielamy stary rok grubą kreską i rzucamy się na głęboką wodę. Jesteśmy dla siebie zbyt surowi i krytyczni, wyznaczamy sobie nierealne cele, a gdy spotyka nas niepowodzenie szybko się poddajemy. Nasze dotychczasowe przyzwyczajenia wygrywają z próbą zmiany życia.

Dzięki tym radom uda Ci się spełnić noworoczne postanowienia:

  1. Wyznacz sobie realny cel. Wybierz taki, który będzie konkretny i możliwy do wykonania.
  2. Pamiętaj o wyznaczeniu sobie realnego terminu realizacji zadania. Stwórz plan, obiektywnie oceniając swoje szanse.
  3. Ustal plan działania. Rozdziel zadania na wszystkie miesiące w roku i skreślaj po kolei to, co udało Ci się osiągnąć.
  4. Zacznij od małych rzeczy i działaj konsekwentnie i systematycznie. Wtedy szansa, że uda Ci się osiągnąć swoje cele jest znacznie większa.
  5. Bądź sumienny, przekształć swoje działania w nawyk. Praktyka czyni mistrza!
  6. Nie bądź dla siebie zbyt surowy i krytyczny. Jeśli wyznaczysz sobie nierealne zadanie i tak go nie zrealizujesz.
  7. Nie rzucaj się na głęboką wodę, nie przeprowadzisz rewolucji we wszystkich dziedzinach swojego życia. nie przesadzaj z ilością nowych wyzwań. Zbyt duża ilość planów sprawi, że i tak będziesz wynajdować mnóstwo powodów, żeby zrezygnować w trakcie.
  8. Skupiaj się na swoim celu i nie rozpraszaj. Nie przechodź od jednego tematu do drugiego, nie zmieniaj zdania i nie przerywaj działania w trakcie, bez wyraźnego powodu.
  9. Nie zrażaj się niepowodzeniami. Nawet jeśli zdarzy Ci się chwila słabości, nie załamuj się i nie ubolewaj nad konsekwencjami, ponieważ wtedy istnieje większe ryzyko, że po prostu odpuścisz.
  10. Pamiętaj, że niepowodzenia czasem się zdarzają. Nie warto ich rozpamiętywać i się nad nimi nadmiernie skupiać. Mimo porażek, idź dalej!

DZ

Udostępnij:

Sklep