Jak pielęgnować w sobie dziecko i dlaczego warto to robić?

Wewnętrzne dziecko mieszka w każdym z nas, trzeba tylko spróbować je odnaleźć. Dowiedz się, jak w kilku prostych krokach je w sobie obudzić i dlaczego w ogóle warto to robić.

Dlaczego warto pielęgnować w sobie dziecko?

Dorośli często zatracają w sobie, to co w nich najpiękniejsze i najbardziej wartościowe. Chodzi o wewnętrzne dziecko, które pozwala inaczej patrzeć na świat, żyć w zgodzie ze sobą i czerpać z życia garściami. Gdyby tylko pozwolili sobie patrzeć oczami i sercem dziecka, przyniosłoby im to mnóstwo korzyści!

  • Dla dzieci nie ma rzeczy niemożliwych i nigdy nie zakładają, że coś się nie uda. Po prostu próbują siadać, wstawać, czy chodzić! Gdybyśmy mieli w sobie tę odwagę, moglibyśmy sięgać po swe marzenia i realizować cele bez żadnych obaw.
  • Cieszylibyśmy się z małych rzeczy.
  • Żylibyśmy tu i teraz i wiedzielibyśmy, jak czerpać z życia pełnymi garściami.
  • Pozytywnie patrzylibyśmy na siebie, świat i ludzi. Szlibyśmy przez życie z szerokim uśmiechem, zupełnie jak dzieci, które śmieją się nawet do 400 razy na dobę!
  • Częściej mówilibyśmy o swoich uczuciach i pozwalalibyśmy sobie na emocje, nawet te trudne, jak smutek, złość, czy wstyd.
  • Dokonywalibyśmy wyborów w zgodzie ze sobą, bez analizy co wypada lub co musimy zrobić.
  • Kierowalibyśmy się w życiu sercem i intuicją, a nie głosem rozsądku.

 

Jak obudzić w sobie wewnętrzne dziecko?

Już wiesz, dlaczego warto pielęgnować w sobie wewnętrzne dziecko, teraz sprawdź jak je obudzić!

Śmiej się

Każdego dnia uśmiechaj się szeroko. Wkrótce zauważysz że  dzięki temu jesteś optymistycznie nastawiony do innych i świata, przyciągasz dobre rzeczy i pozytywnych ludzi.

Skacz z radości

Pozwól sobie na intensywne odczuwanie pozytywnych emocji. Nie tłum ich w sobie! Jeśli masz powód do świętowania, śmiej się na głos i skacz z radości.

Baw się

Wyzwól swoją energię i pozwól sobie na zabawę. Wygłupiaj się, rób rzeczy, których nie robisz na co dzień, daj sobie więcej luzu!

Zadawaj pytania

Dzieci nieustanne zadają pytania i szukają rozwiązań. Nie istnieje dla nich niemożliwe i proste wytłumaczenie, jak “bo tak już jest”. Rób to samo, zadawaj pytania, szukaj odpowiedzi i stale pogłębiaj swoją wiedzę.

Kochaj bezwarunkowo

Dzieci mają niesamowitą zdolność do obdarzania innych bezwarunkową miłością. Pozwól sobie na to. Nie bój się okazywać uczuć, tym na których ci zależy.

Wierz w swoje marzenia

Nie bój się wierzyć w swoje marzenia i sięgać po to czego pragniesz, nawet jeśli wydaje ci się to niewiarygodne lub odległe. Tylko w ten sposób masz szansę je spełnić.

Dbaj o siebie

W biegu życia na pewno zdarza Ci się zapomnieć o sobie samym. Zatrzymaj się i zadaj sobie pytanie, czego potrzebujesz. Postaw na siebie i zdrowy egoizm. Pozwól sobie czasem zachować się jak dziecko, które uważa, że jest pępkiem świata, a wszystko dzieje się ze względu na nie i dla niego.

Udostępnij: