Czujesz się bezproduktywny? - te metody Ci pomogą!

Każdy z nas ma czasami doła i czuje się bezproduktywny. Mamy poczucie winy, że nie możemy się za nic zabrać, a to tylko pogłębia frustrację oraz ból egzystencjalny. Istnieją jednakże metody, które pozwolą na zwiększenie naszej produktywności - nie tylko w ciągu dnia.

Sklasyfikuj swoje cele 

Kiedy mamy mętlik w głowie, nie potrafimy się na niczym skupić, a poprzez to popadamy w coraz większa i niepohamowaną frustrację. Właśnie dlatego klasyfikowanie, kategoryzowanie oraz pożądkowanie celów, powinno pomóc zwiększyć naszą produktywność. 

Wykonaj zestaw ćwiczeń

pompki, przysiady, brzuszki, trucht w miejscu - wszystkie te rzeczy przyspieszają krążenie krwii, przez co nas pobudzają. Warto więc takie praktyki wykorzystać w celu zwiększenia produktywności, aktywności, energii czy zaangażowania. 

Ćwiczenia na siłowni czy wykonywanie zawodowego sportu, również pomoże w przypadku bezproduktywności (poczucia takiego zjawiska). 

Odpocznij 

Jeśli czujemy się bezproduktywni i nie mamy na nic siły, być może nasz organizm chce nam dać znać, iż w jakiejś kwestii ma dosyć. Powinniśmy się tego posłuchać, np. poprzez: relaks, odpoczynek, drzemkę, sen, przerwe w wykonywaniu danej rzeczy, itp. To tylko i wyłącznie pomoże nam w dalszych planach. 

Zajmij się czyms niekonwencjonalnym 

- jeśli dawno nie sprzątałeś - posprzątaj;

- jeśli dawno nie czytałeś - poczytaj; 

- jeśli dawno nie wyszedłeś ze znajomymi na miasto - wyjdź na miasto; 

pozwól sobie na innowację w swoim życiu, a Twoja produktywność tylko na tym zyska. 

B.J 

Udostępnij: