8 poruszających i prawdziwych cytatów Olgi Jackowskiej (Kory)

Olga Sipowicz, znana jako Kora, była piosenkarką nazywaną barwnym ptakiem polskiej muzyki rockowej. Była znana ze swoich szczerych wypowiedzi. Spełniała się nie tylko jako wokalistka, lecz także występowała na scenie teatralnej i malując. Ciekawostką jest, że dopiero po zawieszeniu działalności Maanamu w 2008 roku zaczęła występować pod pseudonimem Kora.

  Olga Jackowska wniosła bardzo wiele na polską scenę muzyczną. Jej niesamowity talent i charyzma sprawiła, że publiczność ją pokochała, jako artystkę i zwykłego człowieka. Poniżej przedstawiamy 8 wypowiedzi Kory.

  1.

  Show business nie wymaga grubej skóry tylko talentu i jeśli nie ma tego talentu, to po co się męczyć, bo to jest droga donikąd.

  2.

  Ludziom, szczególnie takim prostszym, wydaje się, że choroba uczy pokory, że człowiek staje się potulny i musi chodzić przepraszać i prosić. (…) Nie można tak! Żeby ocalić życie, trzeba ocalić przede wszystkim godność.

  3.

  Przez długą część młodego życia było we mnie bardzo dużo gniewu i agresji, których nie byłam w stanie powściągnąć. Oczywiście teraz tego już nie ma, ale wciąż mam w sobie odwagę i siłę na przełamywanie lęków, bo przede wszystkim osłabia nas lęk i wstyd.

  4.

  Małżeństwo strasznie ogranicza poczucie wolności, a ja chcę być wolna. I dlatego nie wychodzę za mąż – małżeństwo to najkoszmarniejsza instytucja na świecie.

  5.

  Nigdy nikogo nie naśladowałam. Jeżeli już szukałam inspiracji, to wśród tych, którzy wyrastają ponad tłum nie dzięki swoim sukcesom, ale talentowi.

  6.

  Nigdy nikogo nie naśladowałam. Jeżeli już szukałam inspiracji, to wśród tych, którzy wyrastają ponad tłum nie dzięki swoim sukcesom, ale talentowi.

  7.

  Rewolucji już nie zrobię. Nie będę kimś innym niż jestem.

  Udostępnij: