Charlotte de Witte to czołowa postać w świecie techno. Nawet ktoś, kto na co dzień nie pasjonuje się tą odmianą elektroniki, z pewnością o niej słyszał. Pomimo młodego wieku, Belgijka stawiana jest na równi z gwiazdami takiego formatu, jak np. Jeff Mills czy Richie Hawtin. 2 grudnia siłę jej możliwości poznają również Warszawiacy.

Pozycja Charlotte de Witte w świecie didżejskim nikogo nie powinna dziwić, zwłaszcza biorąc pod uwagę występy na festiwalach pokroju Tomorrowland czy tegoroczną trasę, obejmującą Europę, Australię i obie Ameryki. Wymieniana jednym tchem obok Deborah de Luca czy Amelie Lens, stała się ona symbolem kobiety w techno. Zainspirowała wiele młodych didżejek do sięgania wyżej, patrzenia szerzej, oraz – przede wszystkim – przełamywania stereotypów. 

Zdjęcie Charlotte de Witte – belgijska gwiazda wraca do Polski #1

Charlotte de Witte – droga do sławy

Didżejską drogę rozpoczęła w wieku 18 lat w rodzinnym Gent, początkowo pod aliasem Raving George. Niemalże od razu zaczęła szturmem zdobywać krajową scenę, wygrywając konkurs Studio Brussels, jednocześnie wydając debiutancką EPkę. Na dobre jej kariera rozkręciła się po wydawnictwie Heart of Mine and The Healer EPs w 2018. Po premierze materiału otrzymała zaproszenia współpracy od tak uznanych marek, jak np. Boiler Room czy Mixmag oraz założyła własny label KNTXT. Jest to także laureatka pierwszej nagrody prestiżowego DJ Mag w kategorii najlepsza osoba didżejska 2020. 

Miłość do acid techno

Na koncie artystki widnieje wiele nietypowych współprac, jednak najciekawszą z nich jest wydawnictwo “Formula” i partnerstwo z Formułą 1. Didżejka jest też połową power-couple świata techno. Zaręczyła się bowiem z Enrico Sangiuliano, kolejną ikoną elektroniki. Razem zremiksowali trance’owy klasyk duetu Jam & Spoon “The Age Of Love”. Styl Charlotte można śmiało określić jako “klub wyznawców acid techno’”. Jej sety charakteryzuje potężna ilość klasycznych dla techno brzmień określanych jako acid uzyskiwanych za pomocą syntezatora Roland TB303. 

Charlotte de Witte zawita do Warszawy

Pomimo ukończenia dopiero 30 lat, Belgijka ma za sobą szereg sukcesów i jej pozycja na scenie elektronicznej jest niekwestionowana. 26 listopada Charlotte rozpoczyna jesienny tour po Europie i na mapie jej występów jest jedna szczególna pozycja: 2 grudnia, Expo XXI, Warszawa. Będzie to drugi występ królowej acid techno w Polsce. Po tym, co pokazała na FEST Festivalu, fani muzyki elektronicznej muszą zapisać tę datę w kalendarzu. Bilety na występ są dostępne w Empik Bilety i Going.

Udostępnij:

Sklep