Oświadczenie TVP w sprawie występu Dody i Smolastego

30 września na Stadionie Narodowym, w ramach koncertu „Roztańczony PGE Narodowy”, na scenie pojawili się Doda i Smolasty, którzy po raz pierwszy na żywo zaśpiewali swoją wspólną piosenkę "Nim zajdzie słońce". Niestety, występu gwiazd widzowie Telewizji Polskiej nie zobaczyli na ekranach swoich telewizorów, co spotkało się z oburzeniem fanów artystki. W związku z tym TVP wydała w tej sprawie oświadczenie.

Doda i Smolasty na koncercie "Roztańczony PGE Narodowy"

10 sierpnia 2023 roku miała miejsce premiera piosenki „Nim zajdzie słońce”, którą w duecie wykonują Doda i Smolasty. Utwór od razu spotkał się wielka aprobatą fanów artystów i aktualnie jest na samym szczycie list przebojów.

Miłośnicy talentu Doroty i Smolastego mieli okazje posłuchać ich wspólnego dzieła podczas sobotniego występu na Stadionie Narodowym w ramach koncertu „Roztańczony PGE Narodowy”. Relacja z tego wydarzenia transmitowana była przez Telewizję Polską.

 Niestety widzowie nie zobaczyli występu swoich ulubieńców w telewizji, co spotkało się z ogólną krytyka i rozgoryczeniem fanów Dody i Smolastego.  

Dzień po koncercie na profilach na Instagramie obu artystów pojawiło się nagranie z sobotniego występu.

Pod zamieszczonymi filmikami pojawiły się komentarze internautów sugerujące, że brak transmisji w TVP to decyzja Smolastego, który nie chciał wystąpić w publicznej stacji.

TVP wydało oświadczenie ws. Dody i Somalstego

W związku z powyższym Telewizja Polska zamieściła oświadczenie, w którym wyjaśniła, dlaczego na ekranach naszych telewizorów nie pojawił się występ Dody i Smolastego

Telewizja Polska nie była organizatorem koncertów na PGE Narodowym. Niektóre występy nie były rejestrowane, w związku z tym udostępnione zostały tylko i wyłącznie publiczności na PGE Narodowym, a nie widzom TVP3 i TVP2

Telewizja Polska dodała, że artyści, których występy były nierejestrowane, byli tego świadomi wcześnie:

Artyści, którzy wystąpili w części nierejestrowanej, zostali wcześniej o tym poinformowani. Formuła tego koncertu jest niezmienna od kilku lat 

Udostępnij: