Fobie towarzyszyły człowiekowi od bardzo dawno, ale kiedyś pod innymi postaciami. Oto druga część zestawienia najciekawszych, pięciu fobii.

Gamofobia

Gamofobia oznacza lęk przed małżeństwem. Co prawda każdy może bać się tak ważnego wydarzenia, ponieważ zamyka to jeden rodział w życiu, a rozpoczyna nowy. Jednakże czy istnieje aż tak paniczny strach przed tym aktem?

Uxorfobia

Najkrócej rzecz ujmując, chodzi tutaj o paniczny strach przed własną żoną. Nie wiadomo czy jest to zjawisko jednostkowe, czy ogólne, lecz brzmi bardzo ciekawie. Poza tym cieżko uwierzyć, iź takowe zjawisko mogłoby być systemowe. W końcu nie każdy posiada identyczną partnerkę - na całe życie. 

Abemarofobia

Każdy kto podróżuje komunikacją miejską, ma z tyłu głowy myśl, aby nie ominąć przystanku. Co jednak jeśli zaczyna zamieniać się to w fobię? 

Dendrofobia 

Jest to lęk przed drzewami. Ta fobia wydaje się być jak najbardziej zrozumiała oraz najmniej nieoczywista, ponieważ mamy tutaj do czynienia z wielkością lub wyglądem. Aż starch pomyśleć, co odczuwa taka osoba, kiedy musi przejść w nocy przez ciemny i przerażający las. 

Testofobia 

Lęk ten przeżywa każdy student bądź uczeń, ale czy paniczne banie się testów jest związane tylko i wyłącznie ze stresem? A moze to coś więcej?

B.J 

Udostępnij:

Sklep