Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Najważniejsze w każdym społeczeństwie nie są jego instytucje, struktury czy systemy, ale wartości i postawy obywateli oraz jakość relacji między nimi.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wszechświat to nie maszyna, lecz istota żyjąca, majestatyczna, o nieustannej działalności. Nie jest martwy organizm, którego używamy i nietaktownie eksploatujemy, lecz niezwykle wyrafinowany i delikatny organizm, którego częścią jesteśmy.

Osoby

znak cytatu Nie jesteśmy tym, kim chcielibyśmy być. Jesteśmy tym, czego najbardziej się boimy. Jesteśmy też tym, co ukrywamy przed innymi, a co dla nas samych jest najgroźniejsze. Jesteśmy naszymi strachami...

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek jest tylko wtedy prawdziwie człowiekiem, gdy to, co w nim najbardziej osobiste, staje się prezentem dla innych. W taki sposób jego najgłębsza prawda wnika w jego relacje z innymi.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nie ma dzieci - są ludzie. Dzieciństwo jest tylko wiekiem, etapem, krokiem rozwoju człowieka. Francuz-grec-pies-łyżka-róża-małe-dziecko - każde słowo jest kategorią, a nie definicję. Dziecko nie jest niedokończonym człowiekiem,słońcem niepełnowartościowym!

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek, który nie umie spędzać czasu w samotności, jest zawsze zależny od innych... Tworzy okoliczności które zawsze go do tego zmuszają... To jest natura, czy ja się z tym zgadzam czy nie. Człowiek jest istotą społeczną.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek jest najtrudniejszych rozwiązań krzyżówki. Wyłaniają się z niego niespodziewanie obrazy, które nigdy nie widziałem. Człowiek jest zagadką. To nie jest komplikacja, to kompleksyjność, która kreuje nieskończoność

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu W zrozumieniu człowieka, trzeba się zawsze zwrócić do niego samym. Bo sekret każdej osoby jest w jej sercu, jest to sekret niedostępny dla innych. Ludzie są tego świadomi, ale nie traktują tego poważnie. A prawdziwa idea to nie tylko to, co jest otwarte, ale to, co jest ukryte.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wielkie dusze zawsze spotykają się z ostrym sprzeciwem ze strony przeciętnych umysłów.

Osoby
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Istota rozmowy między ludźmi polega nie na tym, aby przekazać znaczenie, ale na tym, aby zrozumieć drugą stronę. To jest prawdziwy cel rozmowy, aby zrozumieć, a nie przekazać.

Osoby

Zobacz więcej