"Nieudacznicy z opozycji pouczają innych" – to wydanie ‘Wiadomości” może przejść do historii

17 sierpnia w wieczornym wydaniu „Wiadomości” pierwsze skrzypce grała dramatyczna sytuacja Odry. Danuta Holecka, która prowadziła główne pasmo, po raz kolejny podkreśliła, że opozycja wykorzystuje kryzys w celach politycznych.

Sytuacja Odry jest dramatyczna. Druga co do wielkości rzeka w Polsce od kilkunastu dni jest zatruta. Przez ostatnie dni wyłowiono tony śniętych ryb i mimo iż jest wiele teorii, co mogło spowodować gigantyczne zasolenie rzeki, wciąż nie ma oficjalnych informacji, co przyczyniło się do zatrucia Odry.

17 sierpnia w środowym wydaniu „Wiadomości” po raz kolejny pochylono się nad sprawą kryzysu Odry. Danuta Holecka, która prowadziła wieczorne pasmo, nie omieszkała nawiązać do opozycji, zaznaczając, że ta wykorzystuje trudną sytuację ekonomiczną i gospodarczą w celach politycznych.

Nie ma wątpliwości, że nadal poważna sytuacja na Odrze wymaga odpowiedzialności. Mimo to opozycja od samego początku wykorzystuje ten kryzys politycznie. Komentatorzy nie mają wątpliwości - politycy opozycji teraz chcą pouczać innych, choć sami często nie radzą sobie chociażby z zarządzaniem w swoich samorządach - przekazała Danuta Holecka.

"Wiadomosci" atakują opozycję

Ok. godziny 19:48 na pasku "Wiadomości" pojawiła się informacja o nieudacznikach z opozycji.

Nieudacznicy z opozycji pouczają innych – można było przeczytać na ekranach telewizorów

W kilkuminutowym reportażu tym razem oberwało się Aleksandrze Dulkiewicz z "bastionu Platformy", za jaki uznawany jest Gdańsk, a także Rafałowi Trzaskowskiemu.

Nawiązano do ulic Gdańska, które zostały zalane po gigantycznej ulewie. W reportażu przypominano także o zakupionych za 150 tys. złotych z miejskiej kasy owcach, które w naturalny sposób miały kosić gdańskie trawniki. Wówczas powrócno pamiecią do sytuacji z kozami, za które urzędnicy prezydenta Warszawy zapłacili prawie 100 tys. zł hodowcy z Dagestanu.

W reportażu, który sygnował pasek o „nieudacznicy z opozycji pouczających innych” nie zapomniano oczywiście wspomnieć  o Donaldzie Tusku, podkreślając, że "przykład idzie od góry".

Udostępnij: