Ujawniono akt zgonu Elżbiety II. Co było przyczyną śmierci królowej?

Jak podaje portal Wirtualna Polska, właśnie ujawniono akt zgonu zmarłej królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II. Wiadomo, co było przyczyną śmierci monarchini. Co więcej, wyciekła także godzina jej śmierci, co najbardziej zaskakuje.

Śmierć Elżbiety II

Wiadomość o śmierci monarchini brytyjskiej gruchnęła nagle. Jeszcze dwa dni przed śmiercią Elżbieta II spotkała się z obecną premier Wielkiej Brytanii. 8 września do mediów trafiła informacja o złym stanie zdrowia królowej, a do jej posiadłości w Szkocji zaczęli zjeżdżać się członkowie dynastii. Już wtedy było wiadomo, że stan Elżbiety II jest poważny, jednak nikt nie spodziewał się najgorszego.

Wieczorem, ok godziny 18 media poinformowały o śmierci monarchini. Cała Wilka Brytania pogrążyła się w żałobie. Po ponad 70 latach panowania, zmarła Elżbieta II, zapisując się na kartach historii jako najdłużej panująca królowa.

19 września odbył się uroczysty pogrzeb Królowej II, w którym wzięli udział przywódcy wielu krajów. Elżbieta II spoczęła na zamku w Windsorze w kaplicy św. Jerzego, obok swojego męża, księcia Karola, który zmarł półtora roku temu.  

ZOBACZ TAKŻE: Tak wyglądała Elżbieta II 2 dni pzed śmiercią

O przyczynie śmierci królowej dyskutowano już od dłuższego czasu. Lekarze przyglądali się ostatnim zdjęciom monarchini sugerując, co mogło spowodować jej śmierć. Warto jednak wspomnieć, że królowa dożyła sędziwego wieku.

Akt zgonu Elżbiety II

29 września media ujawniły akt zgonu królowej Elżbiety II, w którym podano przyczynę śmierci – „old age” („sędziwy wiek”). Dla nas taka informacja może być dość zaskakująca, jednak Anglicy określają w ten sposób śmierć, która nastąpiła w sposób naturalny, bez komplikacji przyczyniających się do nieoczekiwanego zgonu.

Dość sporym zaskoczeniem może okazać się za to godzina śmierci Elżbiety II. W dokumencie możemy przeczytać, że królowa odeszła 8 września o godzinie 15:10, czyli trzy godziny przed ujawnieniem tej informacji w mediach. Teraz wiadomo, dlaczego większość członków rodziny królewskiej nie zdążyło pożegnać się z monarchinią.

Udostępnij: