Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Prawda dociera do nas powoli, bo inaczej mogłaby zabić.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Nie ma faktów, tylko interpretacje. A przecież, co to jest prawda? Ruchomy ciąg metafor, metonimii, antropomorfizmów: innymi słowy suma ludzkich relacji, które zostały poetycko i retorycznie podwyższone, przekształcone, ozdobione, i które po długim użyciu ludzie uznali za stałe, kanoniczne i obowiązujące

Prawda

znak cytatu Żaden poeta nigdy nie interpretował natury w równie dowolny sposób, w jaki prawnik interpretuje prawdę.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Życie jest zbyt krótkie, abyśmy spędzali je na udawaniu, że jesteśmy kimś innym, a prawda jest zbyt cenna, abyśmy jej nie doceniali. Nakłanianie innych do prawdy, to jak podawanie im tchu, który ożywia ducha.

Prawda

znak cytatu Prawda jest drogą, a nie celem.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Prawda jest jak lew. Nie musisz jej bronić. Wypuść ją, a obroni się sama. Kłamstwo oznacza zawsze wiele trudu. Prawda zwycięża sama przez się, kłamstwo zawsze potrzebuje współpracy.

Prawda

znak cytatu Prawda nie kształtuje ludzi ale ludzie kształtują prawdę.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Życie nie jest problemem do rozwiązania, tylko rzeczywistością do doświadczenia. Chociaż prawda może cię zranić, to tylko prawda może cię uleczyć. Bądź prawdziwy dla siebie, mimo wszystko.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Prawda jest rzeczą, której tyle się boimy. Boimy się, że nasza prawda nie jest wartościowa, lub ważna, lub akceptowalna. Ale to właśnie nasza prawda czyni nas pięknymi.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek, który nie umie cierpieć, nie poznaje prawdy: prawdziwa jest tylko hańba, prawdziwa jest tylko śmierć.

Prawda

Zobacz więcej