Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Prawda jest jak poezja. I większość ludzi przeklęcie nienawidzi poezji.

Prawda

znak cytatu Zdarza się, że cierpiąc dochodzi się do rozumu, lecz rozum nie należy do kategorii moralnych. Nie jest nierozłącznie związany z Dobrem. Przeciwnie, zdarza się, że Dobro urąga rozumowi, Zło zaś o wiele częściej bywa rozumne.

Prawda

znak cytatu Nie szukaj prawdy. Niczemu nie służy.

Prawda

znak cytatu Szukanie zrozumienia u innych, jest jak szczanie pod wiatr, Choćbym nie wiem jakbyś się starał i tak zostaniesz olany.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Poznanie prawdy przynosi ulgę i spokój. Nawet jeśli prawda jest bolesna i trudna do przyjęcia, lepiej dzień z prawdą, niż rok ze złudzeniami.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek, który twierdzi, że zawsze mówi prawdę, jest niewątpliwie kłamcą. Prawda nie jest jednoznaczna, nie jest absolutna. Jest jak światło padające na wielościenny diament. Każda z jego płaszczyzn odbija światło inaczej, każda pokazuje inną fację prawdy.

Prawda

znak cytatu A praktyka, jak wiadomo, jest najlepszym kryterium prawdy.

Prawda

znak cytatu Powiedz prawdę, a będziesz tak pewien siebie, że nie będziesz musiał uciekać. Potrafisz stawić czoła wszystkiemu, co może przydarzyć się na ziemi.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Światło prawdy przez słabych oczu może oślepiać, ale nie wolno go gasić. Prawda jest bolesna, ale to przez smutek udoskonalamy się. Uczciwość nadaje życiu smak, czyniąc je bardziej urozmaiconym, a nawet trochę gorzkim. Ale bez tego, życie byłoby jedynie statyczną monotonią.

Prawda
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Prawda jest tak ulotna, jak cień. Tylko wtedy, gdy ją uchwycisz, uświadamiasz sobie, jak bardzo jest nietrwała.

Prawda

Zobacz więcej