Tak wyglądała królowa Elżbieta II dwa dni przed śmiercią - „wygląda to na przejaw choroby”

Najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii odeszła 8 września 2022 roku w posiadłości Balmoral w Szkocji. Nieco wcześniej Pałac Buckingham poinformował o złym stanie zdrowia Jej Wysokości. Niedawno w sieci pojawiły się ostatnie zdjęcia królowej Wielkiej Brytanii, która dwa dni przed śmiercią spotkała się z obecną premier Liz Truss. Niepokoi jeden szczegół, który można ujrzeć na zdjęciu.

Śmierć królowej Elżbiety II

O śmierci królowej Elżbiety II poinformowano 8 września o godzinie 18:30 polskiego czasu. Bez wątpienia można powiedzieć, że jest to koniec pewnej epoki. Tym samym tron objął syn królowej książę Karol III.

Bez wątpienia Karolowi III będzie trudno dorównać jego matce, która była uwielbiana przez Brytyjczyków i do samego końca pełniła swoje obowiązki. Jak się okazuje, jedną z ostatnich osób, która miała zaszczyt spotkać się z królową, była nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss. To właśnie podczas audiencji premier z królową zostało wykonane ostatnie zdjęcie Elżbiety II, które teraz nabiera innego znaczenia. Już wtedy wygląd monarchini mógł niepokoić.

Dodajmy, że we wtorek 6 września Liz Truss została przyjęta na audiencję w zamku Balmoral przez królową, która powierzyła jej misję sformowania nowego rządu. Tym samym nowa premier Wielkiej Brytanii stała się 15. i ostatnim premierem w czasie 70-letniego panowania Elżbiety II.

Ostatnie zdjęcie Elżbiety II

Na zdjęciu, które zostało opublikowane 6 września 2022 roku na oficjalnym profilu rodziny królewskiej w mediach społecznościowych, możemy zobaczyć, że królowa Elżbieta II znacznie podupadła na zdrowiu. Komentatorzy z Wysp Brytyjskich zauważyli, iż była znacznie zgarbiona niż zwykle oraz bardzo wychudzona. Co więcej, uwagę mediów zwróciła sina dłoń królowej.

Królowa Elżbieta II jak zawsze wydawała się być w formie i szeroko uśmiechała się do zdjęć, niemniej jednak trudno przejść obojętnie obok jej posiniaczonej dłoni. Jak podkreślił dr Deb Cohen-Jones, wiele wskazuje na to, że zmagała się z chorobą naczyń obwodowych.

Prawdopodobnie wygląda to na przejaw choroby naczyń obwodowych. Wywołuje zaburzenie krążenia krwi ze względu na uszkodzenie naczyń krwionośnych poza sercem i mózgiem, prowadzące do ich blokady lub skurczu.

Następnie dodał, iż posiniaczona dłoń Elżbiety II wskazuje na uszkodzenie wielu narządów, w tym serca.

To może być rezultat uszkodzenia serca. Jeśli obwodowe krążenie jest niskie, organy nie otrzymują odpowiedniej ilości krwi. To może prowadzić do uszkodzenia wielu narządów.

96-letnia Elżbieta II jednak do samego końca obdarzała wszystkich swoim łagodnym uśmiechem i nie uciekała od królewskich obowiązków. Choć jej stan zdrowia już od dłuższego czasu budził niepokój, to mało kto się spodziewał, że odejdzie tak nagle niedługo po spotkaniu z nową premier Wielkiej Brytanii. Jak również podają media, Liz Truss została poinformowana o śmierci królowej Elżbiety II 8 września 2022 roku o godzinie 17:30 polskiego czasu.

Udostępnij: