Bez względu na to, jak bardzo staramy się kontrolować jakość naszego otoczenia, w naszym towarzystwie zawsze znajdą się osoby, które będą chciały nas wykorzystać. Nasze dobre serce nie pozwala nam jednak dostrzec tych sygnałów, które mówią o nieszczerych intencjach drugiej osoby. Jak rozpoznać, że nasi przyjaciele chcą nas tylko wykorzystać? Niektóre sygnały nie są wcale takie oczywiste.

Nie zapraszają nas na wspólne wyjścia

Ten sygnał może mieć wiele rodzajów. Niektórzy nasi przyjaciele wykorzystują nas, aby zaistnieć w pewnej grupie osób. Zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy, a więc wprowadzamy taką osobę do kręgu swoich znajomych, w którym właśnie dana osoba chciała się znaleźć. Z czasem jednak zauważamy, że nasz przyjaciel coraz częściej zaczyna spotykać się z naszymi znajomymi, ale już nie jest taki chętny do spotkań z nami.

Kolejnym przykładem jest, kiedy nasz przyjaciel zawsze o nas pamięta, jeśli coś potrzebuje. Wtedy stajemy się dla niego najlepszym przyjacielem, a nawet bratnią duszą. Takie nastawienie jednak nie działa, kiedy wspomniany przyjaciel organizuje pewne spotkania lub wyjścia.

Brak czasu

Nieszczerzy przyjaciele nigdy nie mają dla ciebie czasu, kiedy coś potrzebujesz. Zawsze znajdą milion wymówek, aby jedynie być dla ciebie niedostępnym, kiedy potrzebujesz porozmawiać lub musisz poprosić o pomoc. Ten czas jednak mają, kiedy sami coś potrzebują i nie wiedzą do kogo się zwrócić. W innych przypadkach nie nawiązują z tobą kontaktu.

Manipulacja

W tym przypadku przejawia się to na wiele sposobów. Zazwyczaj ma to miejsce wtedy, kiedy popełnimy jakiś mało istotny błąd. Dla naszego nieszczerego przyjaciela jest to jednak karygodne, a więc wykorzysta ten fakt, aby móc cię zmanipulować. Bardzo często wpada też w szał, aby wymusić na tobie chęć rekompensaty, wtedy natomiast z „czystym sumieniem” może żądać od ciebie to, co chciał od samego początku.

Koncentracja tylko na swojej osobie

Nieszczerzy przyjaciele nie interesują się co u ciebie. Szkoda im czasu na słuchanie o twoim życiu, problemach i zwyczajnych, codziennych sprawach. Cały ten czas wolą poświęcić na rozmowie o sobie, bo w końcu to się dla nich liczy. Jeśli przyjaciel nie interesuje się twoimi sprawami, to z pewnością nie będzie się interesował, kiedy będziesz go potrzebować. Za to okaże ogromne zainteresowanie, kiedy sprawa będzie dotyczyła jego.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img