Czy jesteś dobrą przyjaciółką? Te znaki mogą świadczyć, że nie…

Przyjaźń to jedna z najważniejszych relacji, jakie tworzymy z innymi. W końcu przyjaciele są jak rodzina, którą się wybiera. Obecność przyjaciół w naszym życiu jest bardzo ważna i przynosi nam wiele korzyści. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś, czy jesteś dobrą przyjaciółką? Co myśli o Tobie najbliższa Ci osoba? Niektóre cechy mogą świadczyć, że tak nie jest…

  Czym jest prawdziwa przyjaźń?

  Obecność przyjaciół w życiu jest bardzo ważna, a dla wielu osób wprost niezastąpiona. Prawdziwa przyjaźń przynosi nam poczucie bezpieczeństwa, daje wsparcie oraz siłę do mierzenia się z codziennymi problemami i pokonywania przeciwności losu. Prawdziwy przyjaciel to bezcenny skarb, który jest z nami na dobre i na złe i zna nas lepiej, niż my sami.

  Ale czy Ty jesteś dobrą przyjaciółką? Pewne znaki mogą świadczyć o tym, że wcale tak nie jest…

  Te znaki świadczą, że możesz nie być dobrą przyjaciółką…

  • Masz niewielkie grono znajomych, zdarza się, że ludzie po bliższym poznaniu odwracają się od Ciebie i znikają z Twojego życia. Utrzymujesz kontakt z zaledwie kilkoma osobami, odzywasz się do nich, gdy czegoś potrzebujesz lub chcesz, by wyświadczyli Ci przysługę. Nie dbasz o podtrzymywanie tych relacji.
  • Nie robisz niczego bezinteresownie, nie pomagasz i nie interesujesz się losem innych. Zawsze stawiasz się na pierwszym miejscu, uważasz, że w życiu nie ma miejsca na sentymenty i trzeba troszczyć się przede wszystkim o siebie.
  • Często krytykujesz i oceniasz innych. Jesteś przekonana o własnej nieomylności, uważasz, że zawsze masz rację. Nie potrafisz pójść na kompromis, zawsze chcesz postawić na swoim.
  • Nie przyznajesz się do popełnionych błędów. Nie bierzesz odpowiedzialności za swoje czyny, często obwiniasz innych. Często stawiasz się roli ofiary i uważasz, że inni Cię nie rozumieją. Na dodatek długo chowasz urazę, rozpamiętujesz dawne krzywdy i nie potrafisz wybaczać.
  • Uwielbiasz rywalizować i wygrywać, ale nie zawsze grasz fair play. Oprócz tego dążysz po trupach do celu, bez względu na okoliczności. Zdarza się, że jesteś bezwzględna.
  • Uważasz, że jesteś lepsza od innych. Jednocześnie jesteś zazdrosna o cudze sukcesy, nie potrafisz się z nich szczerze cieszyć.
  • W kontaktach z innymi zwykle jesteś złośliwa, uszczypliwa i sarkastyczna. Inni nie rozumieją Twojego poczucia humoru, często nieświadomie kogoś obrażasz i ranisz.
  • Często obgadujesz innych i uwielbiasz plotkować. Zdarza Ci się ubarwiać swoje opowieści i kłamać, żeby zrobić na innych wrażenie. Uwielbiasz wywoływać zamieszanie i być w centrum uwagi.
  • Zdarza się, że wykorzystujesz innych i nimi manipulujesz.

  DZ

  Udostępnij: