7 rzeczy, których będziesz żałować na starość!

Wiele osób dopiero na starość uświadamia sobie, że tak naprawdę zmarnowali najpiękniejsze lata swojego życia. Zamiast czerpać z niego garściami, zawalczyć o siebie, swoje szczęście i przyjemności, pozwolili, by wszystko to ich ominęło. Przedstawiamy listę siedmiu rzeczy, które stają się źródłem głębokiego żalu i rozczarowania… Być może pozwolą Ci odmienić swój los, zanim będzie za późno!

7 rzeczy, których będziesz żałować na starość!

Brak podejmowania ryzyka

Wiele osób boi się działać, sięgać po to, na co mają ochotę i spełniać swoje marzenia ze strachu. Boją się podjąć ryzyko i coś zmienić. Przez to latami tkwią w pracy, której nienawidzą, czy w związku, w którym nie są szczęśliwi. W życiu warto czasem zaryzykować, ponieważ niewykorzystane szanse bolą bardziej niż popełnione błędy.

Strach przed błędami

Ludzie odczuwają wielki strach przed popełnianiem błędów, z tego powodu marnują wiele szans i życiowych okazji. Pomyśl o tym, że nikt nie jest doskonały. Wszyscy popełniają błędy i doświadczają porażek. Najważniejsze jest to, aby się nie załamywać, a potraktować je jako cenną lekcję. Jeśli wyciągniesz z nich wnioski, w przyszłości nie popełnisz kolejny raz tego samego błędu.

Ignorowanie swoich potrzeb

Masz wrażenie, że dźwigasz na barkach cały swój świat, stawiasz potrzeby innych ponad własne i wciąż się poświęcasz? Jeśli nie myślisz o sobie i o siebie nie dbasz, nikt inny tego nie zrobi.

Chociaż raz postaw się na pierwszym miejscu i pomyśl tylko o sobie. Naucz się kochać siebie. Zaakceptuj to, jaki jesteś naprawdę. Zacznij zauważać swoje mocne strony i przestań skupiać się na wadach. Okaż sobie cierpliwość, zrozumienie i szacunek. To sprawi, że będziesz bardziej szczęśliwą osobą.

Odkładanie rzeczy na później

Wiele osób odkłada na później swoje marzenia i plany. Znajdują wiele wymówek, zawsze jest coś ważniejszego, czy bardziej pilnego. To duży błąd! Pamiętaj, że marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia. Nawet jeśli twoje nie wydają się rozsądne, potrzebne, czy pierwszej potrzeby- jeśli tylko masz na nie ochotę- nie wahaj się, spełnij je tu i teraz!

Porównywanie się do innych

Wciąż porównujesz się do innych i najczęściej wypadasz przez to gorzej. Nie rób tego, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto jest lepszy pod pewnymi względami. Takie porównania nie przynoszą niczego dobrego i nie mają sensu. Mogą wywołać jedynie zazdrość i zawiść, być źródłem wielu problemów. Twoja wyjątkowość polega na tym, że jesteś jedyny w swoim rodzaju.

Życie według cudzych oczekiwań

Wciąż wydaje Ci się, że musisz spełniać czyjeś oczekiwania i dostosowywać się do innych. Przez to dajesz się wykorzystywać i wchodzić innym na głowę. Naucz się stawiać granice i odmawiać. Rób to co sprawia Ci przyjemność, radość i daje poczucie spełnienia. Dzięki temu zyskasz do siebie szacunek i w końcu zaczniesz stawiać się na pierwszym miejscu.

Niedocenianie relacji z innymi

Tworzenie bliskich relacji z innymi jest kluczowe dla naszego szczęścia i samopoczucia. Pieniądze, kariera i dobra materialne, to ulotne sprawy. W perspektywie czasu zrozumiesz, że najbardziej liczą się ludzie. Relacje z innymi sprawiają, że jesteśmy zdrowsi, lepiej radzimy sobie ze stresem, a nawet żyjemy dłużej!

Udostępnij: