Najważniejsze rady od naszych mam, które doceniliśmy dopiero po latach

Niektóre rady od naszych mam mogą drażnić, śmieszyć lub wydawać się mocno przestarzałe. Przeciwko pewnym z nich się buntujemy, inne negujemy, ignorujemy, a z jeszcze innych kpimy. Jednak po latach zdajemy sobie sprawę, jak wiele z nich było trafnych i cennych! Oto najważniejsze rady od naszych mam, które doceniliśmy dopiero po długim czasie.

  Najważniejsze rady od naszych mam, które doceniliśmy dopiero po latach

  Rady otrzymywane od naszych mam nie zawsze nam się podobają. Zwykle jest tak, że przyjmujemy je wszystkie gdy jesteśmy dziećmi, w okresie dorastania większość odrzucamy i negujemy, często robiąc na złość rodzicom. Dopiero w dorosłości z rozrzewnieniem do nich powracamy. Wtedy okazuje się, jak wiele z nich było trafnych i cennych!

  ZOBACZ TAKŻE: Dzień Teściowej: Czy Twoja teściowa Cię lubi?

  Patrz na siebie, a nie na innych

  Kto z nas choć raz nie usłyszał słynnego zdania od swojej mamy: „a jeśli ktoś skoczy z mostu, to Ty za nim”? Choć ta rada na pierwszy rzut oka wydaje się śmieszna, jest w niej sporo racji. Nieporównywanie się do innych, bycie sobą w każdej sytuacji, podążanie własną ścieżką, dokonywanie mądrych wyborów- o to tak naprawdę chodziło naszej mamie. To życiowa filozofia, której warto się trzymać!

  Nie oszczędzaj na jedzeniu

  Choć w dobie szalejącej inflacji i wysokich cen, ta rada może wydawać się niemożliwa do zrealizowania, warto jej posłuchać. Jakiekolwiek produkty spożywcze wybierasz, postaraj się, aby były możliwie jak najlepszej jakości. „Śmieciowe jedzenie” na pewno ci się nie przysłuży. Oszczędzanie na jedzeniu jest bardzo krótkowzroczne, ponieważ "nadwyżkę" finansową prędzej czy później zostawisz u lekarza.

  Bądź samowystarczalna

  Zadbaj o siebie, swoją edukację, ścieżkę kariery i przede wszystkim zarabianie własnych pieniędzy. Nie polegaj wyłącznie na partnerze, bez względu na to, jak dobrze zarabia i jak wspaniały tworzymy z nim związek. Samowystarczalność jest bardzo ważna, dzięki temu jesteśmy w stanie poradzić sobie ze wszystkim, nawet gdy nasz świat się sypie. Finansowe bezpieczeństwo to przede wszystkim spokój ducha.

  Udostępnij: