Jak uniknąć konfliktów rodzinnych podczas świąt Wielkanocnych? 5 prostych wskazówek

Jak uniknąć niepotrzebnych kłótni i konfliktów podczas Świąt Wielkanocnych i zapewnić sobie i swojej rodzinie miłe i spokojne święta? Przedstawiamy kilka rad, które pomogą Ci uniknąć konfliktów i cieszyć się radosnym czasem w gronie najbliższych.

Samotne matki - wyzwania, z jakimi się borykają

W Polsce coraz więcej kobiet wychowuje dzieci samotnie. Dlaczego coraz więcej z nich musi mierzyć się z samotnym macierzyństwem? Jakie wyzwania czekają na samotne matki?

Dzieciństwo a choroba psychiczna rodzica

Choroba psychiczna w rodzinie jest trudnym tematem, który dotyka zarówno osoby chore, jak i ich najbliższych. Szczególnie dzieci, żyjąc w cieniu choroby psychicznej rodzica, doświadczają szeregu trudnych emocji: niepokoju, niepewności, …

„Ratujcie mnie, a nie dziecko". Wyznanie ciężarnej TikTokerki podzieliło internautów

Pewna ciężarna kobieta zdecydowała się na trudne wyznanie i w opublikowanych na swoim TikToku nagraniu powiedziała, że jeśli podczas porodu doszłoby do komplikacji, woli, aby najpierw lekarze ratowali ją, a nie dziecko.

Jakie korzyści ma w życiu córka, wychowywana przez silną matkę?

Wychowanie przez silną matkę może wpłynąć na życie córki na wielu ważnych płaszczyznach.

Kompleks Edypa-kiedy relacja matki i syna jest zbyt silna. Jak z tym walczyć?

Czym jest kompleks Edypa i jak sobie z nim radzić?

Syndrom „migdałowych mam” powraca. W ten sposób bardzo krzywdzą swoje dzieci

Matki, które przelewają na dziecko swoje obsesję na punkcie diety i idealnej figury, wyliczają jedzenie i ściśle kontrolują co spożywają, aby nie doprowadzić u dziecka do otyłości.

Tych 6 rzeczy najbardziej brakuje młodym mamom

Gdy dziecko pojawia się na świecie, potrafi wywrócić świat młodej mamy do góry nogami. Czego brakuje kobietom najczęściej, gdy zajmują się dziećmi?

Trudne dzieciństwo wyrządza ogromne piętno. Kilka cech, które o tym świadczą

Trudne dzieciństwo odciska gigantyczne piętno na tym, na jakie osoby się wyrasta. Naukowcy zbadali, jakie cechy najczęściej posiadają takie osoby.

Boisz się, że w przyszłości możesz żałować brak posiadania dzieci?

Teraz jesteś wręcz przekonana, że macierzyństwo nie jest dla Ciebie? Czujesz, że nie spełnisz się w tej roli, nie będziesz dobrą matką i generalnie nie odczuwasz potrzeby posiadania potomstwa?

Oznaki, że masz toksyczną rodzinę! Na to trzeba zwrócić uwagę!

Jak rozpoznać toksyczną relację z rodzeństwem? Co robić i przed czym się bronić?

Jak rozpoznać toksycznego rodzica? Tych cech warto się wystrzegać

Toksyczna relacja jest szkodliwa w każdym aspekcie. Chociaż niewiele mówi się o tym w kontekście wychowywania dzieci, istnieje takie pojęcie jak toksyczny rodzic. Jak go rozpoznać?

NASTĘPNA STRONA