Tych 6 rzeczy najbardziej brakuje młodym mamom

Nie da się ukryć, że rodzicielstwo potrafi wywrócić do góry nogami życie zarówno mamy, jak i taty. W zdecydowanej większości to jednak matki poświęcają się wychowywaniu swoich pociech. Oto rzeczy, o których najczęściej mówią młode mamy w kontekście tego, czego im brakuje, gdy dziecko pojawia się już na świecie.

Większość kobiet marzy o tym, aby mieć dziecko. Przez miesiące oczekiwania na potomstwo można przyzwyczaić się do myśli, że życie znacząco zmieni się, gdy w rodzinie pojawi się nowy członek, ale jak wiadomo, rzeczywistość jednak szybko weryfikuje myśli i oczekiwania.

Oczywiście nie da się wymienić wszystkich rzeczy, których brakuje kobietom, gdy zostają mamami. Przytaczamy jedyne te, które w ich opinii pojawiają się najczęściej:

6 rzeczy, których brakuje młodym mamom:

- seks

Po porodzie kobiety przez kilka tygodni są w połogu. Wówczas, mimo iż często chcą i potrzebują zbliżenia z partnerem, zwyczajnie nie mogą. Gdy dziecko dorasta, sytuacja często polepsza się, jednak niemal każda mama może przyznać, że seks z racji obecności dziecka np. w pokoju, jest nieco utrudniony.

- cisza

Oczywiście w tym miejscu nie mogło zabraknąć ciszy. Dzieci z natury są głośne. Noworodki czy niemowlaki nie potrafią przecież mówić, a swoje potrzeby sygnalizują zwykle głośnym płaczem.

- swobody

Mowa tu o korzystaniu z łazienki. Często przy małym dziecku młode mamy do toalety udają się, gdy maluch zaśnie. Podobnie jest z prysznicem. Niektóre mamy, aby ułatwić sobie te czynności, biorą malucha ze sobą, np. w nosidełku, czy przenośnej kołysce.

- sport

Obowiązki, które pojawiają się, gdy maluch jest już w domu, często sprawiają, że na aktywności fizycznie zwykle nie ma ani czasu, ani chęci.

- spotkania z przyjaciółmi

Jeśli młoda mama wcześniej była osobą towarzyską, musi pogodzić się z tym, że od teraz wyjścia z przyjaciółmi do restauracji czy kina będą rzadkością.

- randek

Podobnie jest z randkowaniem ze swoim partnerem. Sytuacja zmienić się może, gdy maluch będzie karmiony butelką i zostanie np. z babcią, albo nianią.

Zobacz także: O tym nie mówią kobiety podczas zbliżenia! 5 skrytych pragnień

Udostępnij: