Gdy słyszysz o byłej swojego partnera wpadasz we wściekłość? Nie znasz jej, ale mimo tego pałasz do niej wrogością? Mimo, że jesteście razem i tworzycie udany związek, Ty jesteś przesadnie zazdrosna o ex i nie potrafisz pozbyć się tego uczucia. Sprawdź, jak z tym walczyć!

Zazdrość o ex partnera? Jak z tym walczyć?

Zazdrość o ex

Zazdrość w związku to naturalne uczucie. Często towarzyszy jej niska samoocena lub brak pewności siebie. Może wynikać ze złych doświadczeń z przeszłości, niewierności partnera lub braku zaufania do niego.

Czasem jesteśmy zazdrosne o przeszłość partnera i jego ex. Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że to uczucie jest nielogiczne i nie ma racjonalnych postaw, nie potrafimy sobie z tym poradzić. Sprawdź, jak pozbyć się zazdrości!

Jak walczyć z zazdrością o ex?

Każdy ma przeszłość

Każdy ma jakąś historię i musimy pogodzić się z tym, że nasz partner przed nami spotykał się z kimś innym i miał doświadczenia poza naszym związkiem. Nic na to nie poradzisz, więc przestań się zadręczać, czymś na co nie masz żadnego wpływu. Nie zmienisz jego przeszłości!

Ty też masz ex

Najprawdopodobniej Ty też masz jakiegoś ex, z którym kiedyś byłaś w związki. Jeśli Ty przestałaś o nim myśleć i ruszyłaś dalej, dlaczego zadręczasz się tym, że Twój obecny partner tego nie zrobił? Zastanów się, czy Twoje uczucia są racjonalne i opierają się na jakiś podstawach.

Nie wypytuj o ex

Choć bardzo Cię korci, przestań wypytywać o szczegóły dotyczące ich związku. Nie interesuj się tym jaka była, nie pytaj, jak spędzali czas i co robili. Być może bardzo Cię to ciekawi, ale ta wiedza naprawdę Ci się do niczego nie przyda.

Nie śledź jej!

Nie śledź ex partnera w mediach społecznościowych. Nie wchodź na jej profil, nie sprawdzaj co u niej, a już na pewno nie wypytuj o nią wspólnych znajomych. Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Jak to wpływa na związek?

Zazdrość o ex może być bardzo destrukcyjna i niszczyć obecną relacje. Choć to nielogiczne uczucie, jest bardzo trudne do opanowania.

Zazdrość może źle wpłynąć na naszą samoocenę, podkopać poczucie wartości i wiarę w siebie. Może sprawić, że zaczniemy się porównywać do ex, zastanawiać się, czy jesteśmy od niej lepsze. Obawiać się, że to co mamy do zaoferowania to za mało, może nie wystarczyć partnerowi i przez to nas zostawi.

Taka zazdrość sprawia, że zadręczamy się przeszłością, zamiast skupić się na budowaniu nowego związku. Nie doprowadzi do niczego dobrego i prędzej czy później, negatywnie odbije się na naszej relacji.

 

Udostępnij:

Sklep