25 cytatów na wakacje. Dzięki nim poczujesz pełnię lata!

Przed nami ulubiona pora roku wielu osób! Kalendarzowe lato zaczyna się 22 czerwca. To czas słońca, beztroski i odpoczynku. Przedstawiamy 25 cytaty cytatów na wakacje, dzięki którym poczujesz pełnię lata!

25 cytatów na wakacje. Dzięki nim poczujesz pełnię lata!

Letnie miesiące, myślę, są jak nieświadomość zbiorowa. Wszyscy pamiętamy melodię piosenki, którą śpiewał obwoźny lodziarz. Każdy dobrze wie, jak to jest oparzyć gołe uda na zjeżdżalni rozgrzanej słońcem niczym nóż w ogniu. Nie ma takiego człowieka, który w letni wieczór nie leżał w trawie na wznak, z zamkniętymi oczami, czując krew pulsującą pod powiekami i nie myślał tylko o tym, żeby ten dzień był choć troszeczkę dłuższy niż poprzedni.

Jodi Picoult

Letnie popołudnie; dla mnie zawsze były to dwa najpiękniejsze słowa w moim języku.

Henry James

Czasami leżenie na trawie w letni dzień, słuchanie szmeru wody lub obserwowanie chmur unoszących się na niebie, nie jest stratą czasu.

John Lubbock

Raz do roku pojedź w miejsce, w którym jeszcze nie byłeś.

Dalajlama

Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą.

Paul Theroux

Kto nie leżał nad niewielką rzeką w wielki upał, mokry jeszcze, i nie czuł, jak do pleców, nóg i pośladków przywiera złoty rzeczny piasek, a krople na brzuchu, piersiach i łydkach łaskocząc, topnieją od słońca, kto nie czuł, jak każdy, najmniejszy nawet podmuch wiatru zdaje się maźnięciem nadchodzącej jesieni i zim, jak mięśnie zmęczone pływaniem, nurkowaniem, podtapianiem i śmiechem powoli się uspokajają i na powrót układają na kościach i ścięgnach, ten nie może chyba powiedzieć, że był szczęśliwy.

Paweł Sołtys

Co się robi na wakacjach? No co się robi na wakacjach, jak się nie pije?

Małgorzata Halber

Do wakacji wręcz powinniśmy się przygotowywać, żeby móc je spokojnie przeżyć. Urlop to może być wspaniały czas, pod warunkiem że powiesz sobie: co ma być, to będzie. Jeśli nie zakładasz, że będzie idealnie, wtedy mniej rzeczy będzie cię irytować. Trzeba się nastawić na to, że jakkolwiek będzie, będzie OK. Mamy się skupiać na dobrych stronach, nie na złych.

Justyna Dżbik-Kluge

Tak to jest być na wakacjach. Dowiedzieć się, że mógłbyś być kimś innym, gdybyś tylko mieszkał gdzie indziej, w otoczeniu innych ludzi i domów...

Roy Jacobsen

Lato to czas, kiedy jest zbyt gorąco, aby robić rzeczy, dla których było zbyt zimno w zimie.

Mark Twain

Lato jest jak owoc, rozwija się na początku czerwca, wciąż jest niedojrzałe, a następnie obrzęknie i dojrzewa od lipca, aż złamie skórę, z której zsuwa się słodki i gęsty sok, jasny sierpień. Kto zostanie stracony, jeśli nie będzie nikogo, kto mógłby się nim delektować.

Madeleine Chapsal

Bogu dzięki, przyszło już lato i wreszcie możemy zacząć pracowicie... odpoczywać.

Cecily von Ziegesar

Śpiewu elfów, i to w gwiaździstą czerwcową noc, warto posłuchać, o ile, oczywiście, ktoś lubi te rzeczy.

J.R.R. Tolkien

Kiedy jest się dzieckiem, lato jest jednym długim dniem i my także myśleliśmy, że choć nie mamy niczego, mamy czas. Raptem ten czas zaczął się kurczyć i trzeba było zacząć myśleć o powrocie do szkoły. Zaczęliśmy się obaj wstydzić zbytniej pewności siebie.

Richard Lourie

O wakacjach porozmawiamy później. Nie mam teraz głowy o tym myśleć. To byłoby jak dotarcie do celu bez pokonania drogi, jaka mnie jeszcze od niego dzieli.

Alice Kuipers

W domu grzeczni chłopcy i dziewczynki, porządni obywatele, kulturalni mieszczanie. A na wakacjach? Przez trzy tygodnie na stałym rauszu wlewając w siebie kolejne butelki piwa. Kiedy tylko poczują niebezpieczeństwo nadchodzącej trzeźwości – Okocim. Kiedy tylko zaczynają wracać do życia – kufel Żywca. Humory za niskie– lej Tyskie.

Wojciech Cejrowski

Tak to jest być na wakacjach. Dowiedzieć się, że mógłbyś być kimś innym, gdybyś tylko mieszkał gdzie indziej, w otoczeniu innych ludzi i domów…

Roy Jacobsen

Zawsze leje w pierwszym dniu wakacji. Takie już prawo natury.

Robert Sheckley

Człowiek pakuje się na wakacje i nie ma najczęściej świadomości, że oprócz kremów, ciuchów i okularów słonecznych zabiera też ze sobą wszystkie problemy. Postawisz walizkę w nowym miejscu i czujesz nagle, że one też są z tobą, nie zostały niestety w domu.

Krystyna Mirek

Komu przyszłoby do głowy pracować cały rok, żeby zrobić sobie dwa tygodnie wakacji? Jeśli tak długo pracujesz, nie masz czasu na życie.

Robert Peroni

Twoja skóra pachnie jak ostatnie dni wakacji,
dziś powietrze pachnie jak ostatnie dni wakacji,
deszcz na betonie, deszcz na betonie.

Taco Hemingway

Zdobywszy to, co potrzebne do życia, może jednak dokonać innego wyboru niż zdobywanie nadmiaru, może się teraz zdobyć na odwagę i żyć, może zacząć wakacje i zaniechać bardziej upokarzającej harówki.

Henry David Thoreau

Mam uczucie, przeczucie, domysł, że w innym bycie dość lekkomyślnie wykupiłem wczasy na ziemi. No i wakacje niezbyt się udały.

Tadeusz Konwicki

Fajnie jest na wakacjach – razem z kolegami pływamy, opalamy się, biegamy, bijemy się, nie odzywamy się do siebie, i jest super zabawa.

Mikołajek

Powiedział mi kiedyś mój tata
I miał, jak się zdaje, rację,
Że największym wynalazcą
Wszechświata był ten,
Co wynalazł Wakacje.

Ludwik Jerzy Kern

Udostępnij: