Ile dać do koperty na komunię? Irena Kamińska-Radomska nie owija w bawełnę!

Sezon komunijny trwa w najlepsze, co oznacza, że wielu z nas będzie uczestniczyć w tych szczególnych uroczystościach. Jednym z głównych tematów dyskusji jest pytanie, ile powinniśmy dać do koperty na komunię. To zagadnienie budzi wiele emocji i kontrowersji. Irena Kamińska-Radomska ma na ten temat sprecyzowane zdanie!

Sezon komunijny trwa

Współczesne komunie coraz częściej przypominają wesela, z mnóstwem atrakcji i urozmaiceń. Torty, fontanny z czekoladą czy nawet pokazy iluzjonistów to tylko niektóre z elementów tego wielkiego dnia. Wobec takiego rozmachu uroczystości, pytanie o odpowiednią kwotę na prezent staje się coraz bardziej palące.

Często czujemy się zobowiązani do wręczenia sporej sumy pieniędzy, zwłaszcza gdy słyszymy opowieści o kosztownych podarunkach ofiarowanych przez inne osoby z okazji komunii. To oczywiście wywołuje pytanie, ile wrzucić do koperty w ten szczególny dzień? Irena Kamińska-Radomska ma na ten temat sprecyzowane zdanie!

Zdjęcie Ile dać do koperty na komunię? Irena Kamińska-Radomska nie owija w bawełnę! #1

ZOBACZ TAKŻE: Miliony trafią na konta Polaków! Sejm zatwierdził dwie kluczowe ustawy!

Irena Kamińska-Radomska podpowiada, ile dać do koperty

Irena Kamińska-Radomska zawsze służy cenną radą, dzieląc się zdobywaną przez lata wiedzą na temat zasad savoir- vivru. Tym razem postanowiła odnieść się do kontrowersyjnego tematu i podpowiedzieć, ile pieniędzy dać w prezencie na Pierwszą Komunię.

Ile włożyć do koperty? Ale uwaga! Teraz mówię o komuniach. Nie ma idealnej kwoty. Dajmy tyle, żeby sprawić przyjemność, szczególnie jeśli dziecko na coś konkretnego zbiera. Ale bez przesady, to nie jest wesele. Można dać też jakąś rzecz, kiedy wiemy na czym dziecku zależy, ale oczekiwania, żeby goście kupili quady, konsole czy elektryczne hulajnogi, to niedorzeczność - zwróciła się do odbiorców Irena Kamińska-Radomska.

Prezent na Pierwszą Komunię- o tym warto pamiętać

Warto podkreślić, że nie istnieją ustalone z góry ceny czy cenniki prezentów komunijnych. W tym przypadku decyduje przede wszystkim sytuacja materialna gości i ich własne oszacowanie. Ważne są również tradycje obowiązujące w rodzinie, stopień pokrewieństwa z obdarowywanym dzieckiem oraz relacje między rodzinami. Często rodzice dziecka mogą prosić gości o ograniczenie wartości prezentów.

Jeśli chodzi o pieniądze, najlepiej kierować się własnym zdaniem, możliwościami finansowymi i zdrowym rozsądkiem. Ważne jest, aby kwota, którą wręczamy, była dla nas odpowiednia i bezproblemowa finansowo. Nie warto więc porównywać się z innymi i przesadzać w tym temacie, próbując dorównać bogatszym gościom. Lepiej być szczerym i wręczyć tyle, ile uważamy za stosowne i na co nas stać, niż poddawać się presji społecznej. Ważne jest przede wszystkim uczestnictwo w tym wyjątkowym dla dziecka dniu.

 

Udostępnij: