Ekspertka zdradza, jak się ubrać na wesele! Nie rób tego pod żadnym pozorem!

Irena Kamińska-Radomska zawsze służy cenną radą, dzieląc się zdobywaną przez lata wiedzą na temat zasad savoir- vivru. Tym razem postanowiła podpowiedzieć, jak właściwie ubrać się na wesele! Według niej pewnych rzeczy powinniśmy za wszelką cenę unikać!

Ekspertka zdradza, jak się ubrać na wesele!

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim rozpoczyna się sezon ślubny. Chociaż wielu sądzi, że wie, jak odpowiednio się ubrać, to goście weselni często popełniają modowe błędy. Ekspertka od savoir- vivru Irena Radomska-Kamińska rozwiała wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu. Jej zdaniem powinniśmy unikać określonych typów i kolorów kreacji.

Zdjęcie Ekspertka zdradza, jak się ubrać na wesele! Nie rób tego pod żadnym pozorem! #1

Nie rób tego pod żadnym pozorem! Oto najczęściej popełniane błędy!

Radomska-Kamińska ujawnia, jak ubrać się na wesele, wskazując na popularne błędy popełniane przez gości.

W rozmowie z Plejadą, Irena Radomska-Kamińska stwierdziła, że największą trudność gościom weselnym sprawia dostosowanie stroju do pory dnia, w której odbywa się uroczystość. Podkreśla również, że dress code powinien być zgodny z oczekiwaniami gospodarzy wydarzenia:

Wiosna i lato to czas ślubów oraz wesel. Choć wszyscy doskonale znamy przesądy dotyczące pary młodej, to niewiele osób jednak wie, jakie faux-pas na ceremonii mogą popełnić goście weselni- wyjaśniała ekspertka od savoir-vivre'u Irena Kamińska-Radomska w rozmowie z Plejadą.

Goście powinni dostosować się do dresscode'u, który ustalają gospodarze. To najczęściej są rodzice państwa młodych, bo raczej to oni organizują wesela. Jeżeli to już jest kolejny ślub, to wtedy organizatorami ceremonii są przyszli państwo młodzi i to oni ustalają dress code.

 

O tej zasadzie należy pamiętać!

Ekspertka wytłumaczyła, że należy pamiętać o pewnej zasadzie:

W Polsce najczęściej jest duża różnica w tym, jak ubierają się mężczyźni i kobiety. Panowie przychodzą najczęściej w garniturach, czyli w strojach wizytowych, a panie występują w wieczorowych, czyli w długich sukniach. I tutaj mamy taki dysonans – powinno to być spójne – jeżeli mężczyzna jest w garniturze, to kobieta powinna też włożyć sukienkę do kolan, wizytową- dodała Kamińska- Radomska.

To nie wszystko, gdyż na weselu powinno się uważać na pewne kolory:

Nie tylko z białego koloru powinniśmy zrezygnować, także odcienie ecru. Biel powinna być zachowana dla panny młodej. Dodatkowo dobrze byłoby nie przyćmić kreacją panny młodej – to jest jednak jej dzień i goście powinni bardzo uroczyście wyglądać, ale bez przesady- wytłumaczyła ekspertka.

Udostępnij: