Wsparcie finansowe dla właścicieli domów! Możliwość otrzymania nawet 30 tys. złotych!

Już niebawem ma być dostępne wsparcie finansowe dla właścicieli domów. Dofinansowanie może sięgać nawet do 30 tysięcy złotych. Kto może starać się o pieniądze? Jakie warunki trzeba spełniać?

Wkrótce ma ruszyć nowy program obejmujący dofinansowanie właścicieli domów. Będzie on obejmował dopłatę na pomoc w sfinansowaniu zakupu przydomowych wiatraków.

Dofinansowanie dla właścicieli domów

Niedawno ogłoszono plan wprowadzenia zupełnie nowego programu dofinansowań dla właścicieli domów, "Moja elektrownia wiatrowa".

ZOBACZ TAKŻE: Od 1 lipca ma wejść nowy podatek?! Te zmiany zaskoczą wiele osób!

Celem tego programu jest wsparcie finansowe dla osób planujących zakup przydomowych wiatraków.

Dorota Zawadzka-Stępniak, kierująca Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podczas rozmowy z PAP poinformowała, że na pierwszy nabór przeznaczono 50 milionów złotych.

Zaznaczyła także, że fundusz będzie obserwował reakcję społeczeństwa na tę inicjatywę przez kilka miesięcy, aby ocenić jej popularność wśród Polaków.

Kto będzie mógł się starać o takie dofinansowanie?

Nowy program pozwoli właścicielom i współwłaścicielom domów uzyskać specjalne wsparcie finansowe na stworzenie mikrostacji wiatrowej oraz magazynu energii elektrycznej. Istotne jest, że moc generowanej energii musi być większa niż 1 kW, ale nie większa niż 20 kW.

Dzięki temu programowi wielu właścicieli domów będzie miało możliwość produkowania energii elektrycznej na własne potrzeby.

Zdjęcie Wsparcie finansowe dla właścicieli domów! Możliwość otrzymania nawet 30 tys. złotych! #1

Dotacja pokryje połowę kosztów związanych z zakupem przydomowych wiatraków i może sięgać maksymalnie 30 tysięcy złotych.

Kiedy można składać wnioski?

Dorota Zawadzka-Stępniak, w trakcie rozmowy z PAP, dodatkowo wspomniała, że aby skorzystać z dotacji, właściciele domów będą musieli najpierw ponieść koszty zakupu przydomowych wiatraków ze swojego budżetu.

Dopiero po tym kroku będą mogli złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania.

Wcześniej Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiadał, że nabór wniosków rozpocznie się w drugim lub trzecim kwartale tego roku.

Jednakże, jak zdradziła szefowa funduszy w odpowiedzi na pytanie na ten temat, termin ten został przyspieszony i nabór wniosków rozpocznie się już wkrótce.

Nie będziemy czekali długo ze startem tego programu - powiedziała Zawadzka-Stępniak

Udostępnij: