Pinokio: Tom Hanks nowym Geppettem

Wiadomo, jak będzie wyglądał nowy „Pinokio”. Tom Hanks zostanie nowym Geppettem! Sprawdź, kiedy możemy spodziewać się premiery i gdzie zobaczymy film.

Pinokio to jedna z najbardziej popularnych baśni wszech czasów

Historia Gepetta i drewnianej zabawki o imieniu Pinokio, który nagle ożywa, była jedną z najbardziej popularnych dziecięcych baśni wszech czasów.

Narratorem tej niezwykłej opowieści jest świerszcz, który wprowadza widza w całą historię. Gepetto to dobroduszny, starszy snycerz, który mieszka samotnie, mając za towarzyszy jedynie kota Figaro i złotą rybkę Cleo. Choć jego dom jest krainą dziecięcych fantazji, wypełnioną zabawkami, to on sam nie ma potomków. Do pełni szczęścia brakuje mu jedynie synka. Dobra wróżka w nagrodę za jego uczciwe życie, ożywia drewnianą kukiełkę- Pinokia.

Gepetto staje się ojcem ożywionej kukiełki, na którą czeka wiele przygód, ale także niebezpieczeństw. Niesforny chłopiec przeżywa wiele przygód, poddając próbie swą odwagę, lojalność i uczciwość, wszystkie cnoty, które musi posiadać, żeby stać się prawdziwym chłopcem. Dzięki swojej podróży, nauczy się odróżniać dobro od zła, uwierzy w siłę marzeń, odnajdzie życiową drogę, a na koniec powróci do domu.

„Pinokio” to legendarne arcydzieło Walta Disneya

Pierwszą adaptacją baśni autorstwa Carla Collodiego, był film animowany z 1940 roku. Wzruszająca historia, porywająca muzyka i barwna animacja, to tylko niektóre składniki niezapomnianego dzieło Walta Disneya, dwukrotnie nagradzanego Oscarami.

Kiedy możemy spodziewać się premiery nowego „Pinokia”?

Ponad 80 lat od premiery „Pinokia”, ta historia znów zainspiruje filmowych twórców. Nowa wersja ponadczasowej baśni w reżyserii Roberta Zemeckisa, ma pojawić się już we wrześniu tego roku w usłudze platformy Disney Plus.

Pinokio: Tom Hanks nowym Geppettem

Reżyser nowej wersji „Pinokia”, Robert Zemeckis to ceniony twórca takich filmów, jak „Forrest Gump”, „Powrót do przyszłości” czy „Cast away – poza światem”.

W roli Geppetta zobaczymy wspaniałego Toma Hanksa, a oprócz niego w filmie pojawi się też Luke Evans i Cynthia Erivo.

Taka obsada podsyca nadzieje widzów, którzy nie mogą doczekać się nowego hitu Disneya! Jesteś ciekaw, jak będzie wyglądać film? Obejrzyj oficjalny zwiastun!

Pierwszy oficjalny zwiastun filmu „Pinokio”

 

Udostępnij: